آموزش مستمر، خواسته فعالان عرصه چاپ


رئیسی بیان کرد: در حال حاضر در همه صنایع و صنعت چاپ با محدودیت منابع مواجه هستیم و اگر آموزش های مناسب به همه مدیران و کارکنان داده شود از حداقل منابع حداکثر استفاده را می کند.

امیر رئیسی

آیه ماندگار – تورم چند سال اخیر کار بنگاه های اقتصادی را با چالش های جدی مواجه کرده است و برخی معتقدند اگر مسیر آموزش و مدیریت منابع انسانی و منابع مالی به درستی انجام شود می توان به آینده ای بهتر امیدوار بود.

امیر رئیسی از فعالان عرصه چاپ و بسته بندی در این خصوص گفت: موضوع آموزش در هر حرفه ای بسیار مهم و کلیدی است و به نوعی اگر آموزش و مهارت آموزی نباشد کار محکوم به محکومیت است. شکست. لذا در ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ سمینار و جلسه آموزشی حضوری در هتل اوین تشکیل شد. بخش خصوصی از طریق اتحادیه خواستار برگزاری این کنفرانس شد که با استقبال بسیار خوبی روبرو شد. در این دوره آموزشی ۷۰ نفر از مدیران ارشد مجموعه های بزرگ و کارآمد صنعت چاپ در تهران و شهرستان گرد هم جمع شدند تا با روش های نوین برای پیشرفت در کار خود آشنا شوند.

وی افزود: در این جلسه به مدیران ارشد شرکت های چاپ آموزش داده شد که چگونه از کارکنان خود استفاده کنند و منابع انسانی را به گونه ای مدیریت کنند که بتوانند هزینه ها را به نحو احسن کاهش دهند. تا شرایط اقتصادی تر باشد. این تفکر یک اصل در اقتصاد است و بخش خصوصی برای هماهنگ کردن دخل و خرج خود چاره ای جز حرکت در این مسیر ندارد.

رئیسی تصریح کرد: با توجه به اینکه در جلسه قبلی این جلسات شرکت کرده بودم، این جلسه برای من تکراری بود و البته مسائل بسیار کارآمدی برای نظام مطرح شد. استفاده صحیح از این مواد در محیط کار باعث افزایش چشمگیر کیفیت تولید می شود. بحث های ارائه شده در این سمینار در همه زمینه ها کلی بود اما بحث ها بر روی صنعت چاپ و بسته بندی متمرکز بود و مباحث به صورت تخصصی برای این حوزه بررسی و مطرح شد. خوشبختانه چون مدرسین این دوره از بدنه رشته چاپ بودند ارتباط راحت تری صورت گرفت.

مدیر مجتمع چاپ و بسته بندی گرافیک افست تصریح کرد: حمایت های آقای ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپ و بسته بندی از برگزاری این کلاس آموزشی بسیار کامل بود و ایشان محور این موضوع بودند.

وی یادآور شد: موضوع مهم تداوم این آموزش ها حتی با پرداخت هزینه است چرا که دریافت کیفیت مهم است. ما در حال ورود به حوزه ای از آموزش در صنعت چاپ هستیم که قبلاً هیچ اتفاقی در آن رخ نداده است و این اولین بار است که چنین اتفاقی رخ می دهد. اکنون پنجره ای باز شده است که در آن می توان از کارشناسان داخلی و خارجی استفاده کرد.

رئیسی در ادامه تصریح کرد: خواسته ما از اتحادیه و تصمیم گیران این است که این جلسات مستمر باشد و حتی این جلسات برای کارکنان برگزار شود. ابتدا مدیران باید این آموزش ها را ببینند و سپس در گامی دیگر کارمندان مجموعه ها را پای کار گذاشتند. این کار کیفیت تولید و صنعت چاپ را تا حد زیادی افزایش می دهد.

این فعال عرصه چاپ و بسته بندی بیان کرد: در حال حاضر در تمامی صنایع و صنعت چاپ با محدودیت منابع مواجه هستیم و اگر آموزش های مناسب به تمامی مدیران و کارکنان داده شود از حداقل منابع و هدر رفت کاغذ حداکثر استفاده می شود. می توان از ترکیب، برق و غیره اجتناب کرد و قطعا تولید بهینه خواهد شد. متأسفانه وقتی درگیر مسائل و مشکلات صنعتی می شوید، بحث آموزش در پایین ترین سطح قرار می گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قبل از ریاست آقای ابوالحسنی در اتحادیه هیچ گاه بحث آموزش و پرورش در اولویت نبود و مسائل جزئی و اساسی که برای مجموعه موثر نبود در اولویت قرار می گرفت اما اکنون با حضور ایشان این بحث مطرح شد. جسور و روشن شده است و امیدواریم شروعی که اکنون انجام داده نتایج بسیار مثبت و مفیدی داشته باشد.

منبع: علامت تجاری