جایگاه پرفروش ترین گوشی های تاشو در چین در سه ماهه اول سال جاری به هوآوی رسید


گزارش های اخیر نشان می دهد که هواوی در بازار گوشی های تاشو عملکرد بسیار خوبی داشته و توانسته سهم مهمی از بازار چین را به خود اختصاص دهد. به طوری که اکنون پرفروش ترین گوشی های تاشو در چین در سه ماهه اول سال جاری متعلق به هواوی است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، اخیرا کانترپوینت گزارشی از فعالیت این برند در بازار گوشی های تاشو منتشر کرده است. علاوه بر هواوی، شرکت های دیگری مانند ویوو، آنر، سامسونگ و شیائومی نیز در این بازار حضور دارند. هواوی در این بازار توانست عملکرد بهتری نسبت به رقبای خود داشته باشد. به طوری که در سه ماهه اول سال جاری حدود ۶۷۰ هزار گوشی تاشو در چین فروخته شد. با توجه به رشد ۱۵۲ درصدی فروش انواع گوشی های هوشمند نسبت به سال گذشته، حجم فروش گوشی های تاشو نیز در این بازه زمانی نسبت به سال قبل ۳۹۱ درصد رشد داشته است.

به گفته هوآوی مرکزی، این توسعه فروش گوشی های تاشو تا پایان سال به ۲۲۵ درصد خواهد رسید. از سوی دیگر با انتشار آمار فروش گوشی های تاشو در چین، شرکت های فعال سعی کرده اند از فناوری های بیشتری در گوشی های تاشو استفاده کنند. در حال حاضر در بازار فروش گوشی های تاشو در چین، هوآوی با سهم ۵۰ درصدی در رتبه اول و پس از آن سامسونگ با سهم ۲۰ درصدی در رتبه دوم قرار دارد. رتبه سوم نیز متعلق به اوپو است. از سوی دیگر، قرار گرفتن شیائومی در انتهای لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های تاشو در چین، شوک بزرگی به این شرکت وارد کرده است.

به گزارش کانترپوینت، با توجه به فروش خیره کننده این سگمنت از گوشی های تاشو، احتمالا در نیمه دوم سال جاری چندین مدل از این نوع گوشی ها معرفی خواهند شد.