معرفی ۱۴ استارتاپ پیشرو خارجی در حوزه سلامت


با افزایش سن جمعیت و به دنبال آن افزایش نیازهای بیماران و افزایش بیماری های متاثر از سبک زندگی ناسالم، هزینه تامین خدمات بهداشتی افزایش یافته است و ارائه دهندگان خدمات سلامت باید برای بهبود کیفیت خدمات و کاهش قیمت ها نوآوری کنند.

شرکت ها و استارت آپ های برتر در حوزه فناوری مراقبت های بهداشتی آن ها هستند:

 • قاب چاه
 • کروپ
 • نزدیکی
 • تمپوس
 • فناوری تصمیم گیری لایه ها
 • VillageMD
 • PatientPop
 • Flatiron Health
 • سلامت جمعی
 • فضای سر
 • سلامت لولا
 • رالی سلامت
 • QuiO
 • ژنومیک لبه

14 استارتاپ خارجی پیشرو در حوزه سلامت

این نوآوری ها چندین فناوری از بلاک چین و هوش مصنوعی به تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و حسگرهای پیشرفته، تحقق یافته است. اتصال به اینترنت IOT و داده نیز نقش کلیدی در این دستاوردها دارند.

اریک توپول، مدیر موسسه تحقیقاتی اسکریپس، در مجله فوربس گفت: سه تا پنج سال پیش، بیشتر داده‌های حوزه سلامت دست نخورده و بی‌فایده بود، اما اکنون در حال تجزیه و تحلیل و تفسیر آن هستیم و این بسیار عالی است. تکامل در زمینه مراقبت های بهداشتی. ایجاد شده است.”

این ۱۴ شرکت فناوری که در زمینه مراقبت های بهداشتی فعالیت می کنند، با استفاده از انبوهی از اطلاعات دیجیتال، از فناوری های قدرتمند برای ایجاد محصولات و خدمات مراقبت های بهداشتی استفاده می کنند. این فناوری ها برای بیماران و ارائه دهندگان به طور یکسان مفید هستند.

استارت آپ سلامت

قاب چاه

ایجاد: ۲۰۱۱

محل: بوستون

حوزه فعالیت: Wellframe با طراحی یک برنامه کاربردی عملی، یک خط ارتباطی بین متخصصان مراقبت های بهداشتی و بیماران ایجاد می کند تا آنها بتوانند به اطلاعات ضروری از جمله یادآورهای حیاتی دسترسی داشته باشند. این پلتفرم شامل ویژگی هایی مانند یادآوری قرار ملاقات، دستورالعمل های متناسب با شرایط بیمار و اطمینان از ادامه روند درمان است.

کروپ

ایجاد: ۲۰۱۰

محل: بوستون

حوزه فعالیت: Kyruus مجموعه ای از خدمات و محصولات را در زمینه مدیریت داده ها برای بیمارستان ها، مراکز بهداشتی، گروه های پزشکی و ارائه دهندگان طرح سلامت ارائه می دهد. با توجه به جستجوی شهودی پزشکان، برنامه‌ریزی منظم و قابلیت‌های مدیریت داده، این پلتفرم تجربه بهتری را برای بیمار به ارمغان می‌آورد و اطلاعات بهتری در مورد خدمات پزشکی موجود در اختیار بیمار قرار می‌دهد.

نزدیکی

نزدیکی

ایجاد: ۲۰۱۰

محل: سانفرانسیسکو

حوزه فعالیت: Doximity بزرگترین جامعه پزشکان در ایالات متحده آمریکا است که ۷۰ درصد از پزشکان در این کشور عضو هستند. این وب سایت برای داروسازان، دستیاران پزشک و پرستاران قابل استفاده است. از این برنامه می توان برای ارتباط با متخصصان، اخبار پزشکی و مدیریت کار استفاده کرد. Doximity همچنین یک برنامه پزشکی از راه دور توسعه داده است که به پزشکان اجازه می دهد از طریق تماس، متن یا ویدئو کنفرانس با بیماران ارتباط برقرار کنند.

تمپوس

ایجاد: ۲۰۱۵

محل: شیکاگو

حوزه فعالیت: Tempus یک فناوری کنترل داده را برای شخصی سازی درمان سرطان توسعه داده است. این شرکت با استفاده از ابزارهایی مانند توالی یابی ژنومی، داده های بالینی، تشخیص تصویر و مدل سازی بیولوژیکی به این فناوری دست یافته است. تمپوس امیدوار است بتواند از داده های بیماران قبلی در ارائه خدمات به بیماران فعلی استفاده کند.

فناوری تصمیم گیری لایه ها

فناوری تصمیم گیری لایه ها

ایجاد: ۱۹۹۶

محل: شیکاگو

حوزه فعالیت: با استفاده از مدل ارائه نرم افزار SaaS، Strata خدماتی را در حوزه های مختلفی از صنعت مراقبت های بهداشتی مانند تجزیه و تحلیل مالی و هوش تجاری ارائه می دهد. پلتفرم StrataJazz برای ساده سازی برنامه ریزی، بودجه بندی، پیش بینی و مدیریت هزینه های عملیاتی و سرمایه ای طراحی شده است.

VillageMD

ایجاد: ۲۰۱۳

محل: شیکاگو

حوزه فعالیت: VillageMD یکی از استارتاپ هایی است که سعی دارد تغییر رویکرد ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را به سمت مراقبت های مبتنی بر ارزش تسهیل کند. این استارت آپ به پزشکان امکان مشاوره و تحصیلات اعطای بیماران چه از نظر بیماری و چه از نظر روانی، امکانات مناسبی را برای بیمارانی که پس از ویزیت نیاز به مراقبت دارند فراهم می کند و در نتیجه به نتایج بالینی بهتری می رسد. سیستم DocOS در این شرکت یک سیستم اختصاصی برای تقویت مراقبت های اولیه است.

PatientPop

PatientPop

ایجاد: ۲۰۱۴

محل: سانتا مونیکا، کالیفرنیا

حوزه فعالیت: این استارت آپ قصد دارد انقلابی در روند ارتباط بین پزشک و بیمار از نوبت های آنلاین تا پیگیری های پس از ویزیت ایجاد کند. پس از هر قرار ملاقات، PatientPop یادآوری ایمیل و پیامک و فرم نظرسنجی را برای بیماران ارسال می کند. معیارهایی مانند رتبه‌بندی، جستجوهای آنلاین و درخواست‌های قرار از طریق داشبورد قابل مشاهده هستند.

Flatiron Health

ایجاد: ۲۰۱۲

محل: نیویورک

حوزه فعالیت: Flatiron جوامعی از انکولوژیست ها، دانشگاهیان، بیمارستان ها و محققان علوم زیستی را برای درمان سرطان گرد هم می آورد. این پلتفرم ضمن تحلیل هوش تجاری و ارائه خدمات دیگر، دیدی یکپارچه از جمعیت بیمار را به کاربران ارائه می دهد.

سلامت جمعی

سلامت جمعی

ایجاد: ۲۰۱۳

محل: سانفرانسیسکو

حوزه فعالیت: Collective Health یک پلت فرم جامع و مبتنی بر ابر است که از طریق یکپارچه سازی نیازهای منابع انسانی، از جمله ادعاهای مدیریتی و مالی، با حمایت اعضا و قراردادها عمل می کند. بیمه این رفتار با کارفرمایان و کارگران آنها را مدیریت می کند. از مزایای این شرکت می توان به کنترل ضایعات، مدیریت جریان نقدی و گزارشگری مالی دقیق تر اشاره کرد.

فضای سر

ایجاد: ۲۰۱۰

محل: سانتا مونیکا، کالیفرنیا

حوزه فعالیت: Headspace یکی از برنامه های کاربردی پیشرو در جهان است که برای گنجاندن مدیتیشن در زندگی روزمره طراحی شده است و بیش از ۲۰ میلیون کاربر را به خود جذب کرده است. این برنامه دارای صدها مدیتیشن هدایت شده است که برای کمک به غلبه بر چالش های استرس، اضطراب، روابط اجتماعی و مشکلات خواب اختصاص یافته است. این اپلیکیشن کاربران را قادر می سازد تا تمرینات مدیتیشن را بر اساس برنامه روزانه و در زمان دلخواه خود انجام دهند.

سلامت لولا

سلامت لولا

ایجاد: ۲۰۱۱

محل: سانفرانسیسکو

حوزه فعالیت: Hinge Health اولین پلتفرم دیجیتالی در جهان است که به درد کمر و مفاصل اختصاص دارد. این کلینیک دیجیتال به افراد کمک می کند تا مراقبت های اسکلتی عضلانی (MSK) خود را از پیشگیری تا پس از جراحی مدیریت کنند. فیلم ها، منابع پزشکی و مربیان سلامت شخصی ارائه شده توسط این مجموعه به بیمار در مدیریت این درد حاد و مزمن کمک می کند و برای کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی مناسب است.

رالی سلامت

ایجاد: ۲۰۱۰

محل: واشنگتن دی سی، سانفرانسیسکو

حوزه فعالیت: Rally Health یک پلت فرم سلامت دیجیتال است که اطلاعاتی در مورد مراکز بهداشتی موجود و سبک زندگی سالم در اختیار کاربران قرار می دهد و به کارکنان آموزش می دهد که چگونه از مزایای بیشتری بهره مند شوند. خدمات شخصی سازی شده در این استارتاپ از تعداد زیادی از منابع داده برای کمک به کاربران در مسیر مراقبت و درمان استفاده می کنند. این گروه با ایجاد گروه ها و چالش های مختلف سعی در تشویق کارکنان خود به حفظ سلامت دارد و در این راه بیش از ۱.۵ میلیارد دلار برای پاداش هزینه کرده است.

QuiO

QuiO

ایجاد: ۲۰۱۹

محل: نیویورک

حوزه فعالیت: QuiO دستگاه های تزریق بی سیم و نرم افزار مانیتورینگ مبتنی بر ابر را ارائه می دهد. پورتال وب این شرکت ارائه دهندگان را قادر می سازد تا بیماران را تحت نظر داشته باشند و خدمات به موقع را بدون نیاز به همگام سازی یا گوشی های هوشمند ارائه دهند.

ژنومیک لبه

ژنومیک لبه

ایجاد: ۲۰۱۶

محل: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

حوزه فعالیت: این شرکت توسط کارشناسان فراگیری ماشین و تولید کنندگان داروهای اعصاب و روان تاسیس شده اند. Verge Genomics از یک رویکرد منحصر به فرد از طریق هوش مصنوعی استفاده می کند تا مشخص کند کدام داروها به احتمال زیاد موفق هستند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟