نقش ثبت جهانی چای در رونق اقتصاد گردشگری و کشاورزی گیلان + عکس و فیلم


به گزارش خبرگزاری فارس از لاهیجان، اسدالله عباسی با تبریک فرا رسیدن عید ولایت به لاهیجان به عنوان پایتخت چای ایران، اظهار داشت: عید سعید غدیر خم شبیه این آیین است که مورد استقبال مردم قرار گرفته است. . ما آن را به فال نیک می گیریم و این تقارن قطعا برکات زیادی برای توسعه گیلان خواهد داشت.

وی با برشمردن مزیت های فراوان گیلان در زمینه های مختلف گردشگری و کشاورزی گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ هزار خانوار گیلانی به تولید انواع محصولات کشاورزی از جمله برنج، چای، زیتون، بادام، فندق، ابریشم، گل گاوزبان مشغول هستند. گل، که مهم است. .

استاندار گیلان با بیان اینکه این استان قطب فعالیت های توسعه ای کشور در حوزه اقتصاد گردشگری و اقتصاد کشاورزی محسوب می شود، افزود: در سیزدهمین دولت مردمی و انقلابی تقویت و حمایت از مزیت های کشاورزی و گردشگری گیلان با جدیت دنبال می شود.

عباسی با اشاره به گسترش تولید چای در شهرهای مختلف گیلان گفت: ثبت جهانی چای به نام لاهیجان پایتخت چای کشور که تولید این طلای سبز را از این شهر در گیلان آغاز کرد، زمینه توسعه و توسعه را فراهم می کند. رونق گردشگری و اقتصاد کشاورزی گیلان.

به گفته نماینده عالی دولت در گیلان، تقویت و حمایت از ظرفیت های کشاورزی و کشاورزی گیلان برای رسیدن به نقطه مطلوب در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

وی با اشاره به مراحل پایانی ثبت جهانی شهر ماسوله در فومن گفت: قطعا طعم شیرین ثبت جهانی چای و شهر تاریخی ماسوله با رونق و رونق برای گیلانیان خواهد بود. اقتصاد و معیشت».

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید