شرکت پالایش نفت تهران در حال ساخت نیروگاه خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی استبه گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، حامد آرمانفر در مراسم جشن عید سعید فطر در غدیرخم در تالار استانداری شرکت پالایش نفت تهران ضمن تشریح اهداف و چشم انداز این شرکت گفت: با توجه به مصرف بالای سوخت در کشور، دیدگاه ها را نسبت به عملکرد پالایشگاه ها دقیق تر کرده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۰ درصد سوخت هواپیماهای کشور از پالایشگاه تهران تامین می شد، تصریح کرد: با وجود تحریم های ظالمانه علیه کشور، خوشبختانه کارکنان این شرکت تحریم ها را به فرصتی برای گشودن دریچه جدیدی به موضوع تبدیل کردند. تولیدی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است. (مدازله) است، آن را گشودند.

مدیرعامل شرکت پالاش نفت تهران چشم انداز شرکت پالایش نفت تهران را حرکت به سمت انرژی های تجدیدپذیر خواند و تصریح کرد: شرکت پالایش نفت تهران اولین شرکت پالایشگاهی کشور خواهد بود که مزرعه خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی در راستای انرژی های پاک و تجدیدپذیر احداث می کند. . مناقصه ها در آینده نزدیک برگزار می شود. در چشم انداز جدید علاوه بر تامین سوخت، به دنبال تامین انرژی برای کشور هستیم.

حرکت به سمت پالایش نفت

آرمانفر به موضوع ارتقای کیفیت محصولات این شرکت، تکمیل زنجیره ارزش و جلوگیری از خام فروشی اشاره کرد و افزود: پالایشگاه تهران در صورت رضایت از فروش محصولات فعلی در آینده محکوم به فنا خواهد بود. برای تکمیل زنجیره ارزش و به روز رسانی واحدهای فرآیندی باید به سمت پتروپالایشگاه شدن حرکت کنیم که خوشبختانه گام های مثبتی در این زمینه برداشته شده و بی شک منافع بلندمدت پالایشگاه مورد توجه است.

وی ابراز امیدواری کرد با استفاده از توان متخصصان داخلی و همکاری با شرکت های دانش بنیان و استفاده از طرح CCR در سال ۱۴۰۳ با وجود چالش های موجود، گام بلندی در جهت سودآوری شرکت و رعایت الزامات زیست محیطی و محیط زیست برداشته شود. کمک به بهبود هوای تهران.

مدیرعامل شرکت پالاش نفت تهران در پایان ضمن قدردانی از کارکنان حاضر در تعمیرات اساسی این شرکت گفت: تعمیرات اساسی که زودتر از موعد مقرر انجام شده در حال انجام است و کلیه کارکنان شرکت به خصوص کارکنانی که به هر نحوی با تعمیرات اساسی سروکار داشته اند، با تشکر.