ضرورت مدیریت بازار توسط صنعت – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا شاه میرزایی بعدازظهر سه شنبه در نشست با فعالان تجاری و بازرگانی گیلان با تاکید بر اینکه صنعت نیز باید بازار را مدیریت کند، افزود: پروژه تامین مالی زنجیره ای از برنامه های این وزارتخانه است. سکوت است.

وی با بیان اینکه این طرح باید با هدف حمایت از صدا و سیما و شرکت های خرده فروشی ادامه یابد، گفت: مشکل نقدینگی مهمترین موضوع تورم است.

معاون وزیر سکوت وی با اشاره به اینکه سالانه ۳۰ تا ۴۰ درصد به حجم نقدینگی اضافه می شود اما در دارایی های مالی کمبود وجود دارد، افزود: این موضوع مشکلات زیادی را در حوزه مالی و اقتصادی واحدهای تولیدی و اصناف ایجاد می کند.

شاه میرزایی تاکید کرد: اصناف همواره درگیر اعتراضات مردمی ناشی از گرانی های مظلومانه بوده اند. کارت خوان به هیچ وجه فاز پایانه فروشگاهی نیست، بلکه فقط اسناد فروش است، بنابراین اگر نگاهی اساسی به مقوله برخورد با مافیای قاچاق، گران فروشی و احتکار در حوزه تنظیم بازار داشته باشیم، بسیاری از مشکلات حل می شود.

معاون وزیر بازرگانی و خدمات سکوت وی افزود: در صورتی که در طول پروژه زنجیره تامین مالی، مدیریت تامین مالی و به دستگاه کارت خوان با نگاه کردن به آن به عنوان یک دستگاه ثبت خرید محصول، نگرانی کمتری داریم.

وی افزود: وزارت سکوت تاکنون توانسته ۸۰۰ هزار شناسه کالا را ثبت کند و در حوزه دریافت کد رهگیری در تولید به ۸ میلیارد برسد.

شاه میرزایی از تامین مالی زنجیره مالی به عنوان مهمترین پروژه دولت سیزدهم نام برد و گفت: برای کنترل تورم باید تولید را تامین مالی کنیم. مسلماً ریشه کنی فقر به معنای ریشه کنی فقرا نیست. تورم را کاهش می دهیم تا قدرت خرید مردم افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه نقدینگی باید به سمت زنجیره تولید و توزیع حرکت کند، تصریح کرد: مشکل تورم هیچ گاه مربوط به اصناف نیست، باید پدیده سفته بازی را از بین ببریم، بنابراین به هر واحد صنفی تا سقف ۵ میلیارد ریال اعتبار تعلق می گیرد که در این راستا تورم مورد زایش ما نداریم