هواوی در تاریخ ۵ آگوست از سیستم عامل HarmonyOS 3.0 به طور رسمی رونمایی خواهد کرد


هواوی قصد دارد نسخه جدیدی از سیستم عامل اختصاصی خود را با نام HarmonyOS 3.0 با ویژگی های جدید در تاریخ ۵ آگوست معرفی کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، هواوی که پس از تحریم های آمریکا از سیستم عامل جدید خود استفاده می کند، قصد دارد در تاریخ ۱۴ مرداد ماه نسخه جدید خود را با ویژگی های جدید به صورت رسمی معرفی کند. طبق اعلام این شرکت در حساب رسمی Weibo، نسل بعدی این سیستم عامل اختصاصی با نام HarmonyOS 3.0 همراه با آپدیت های جدید ویژگی ها و تغییرات در رابط کاربری معرفی خواهد شد.

در حال حاضر، سهم بازار سیستم عامل HarmonyOS در حال افزایش است. Yu Chengdong از هواوی پیش از این از پیاده سازی این سیستم عامل بر روی ۳۰۰ میلیون دستگاه خبر داده بود که از این میان ۲۰۰ میلیون دستگاه در اکوسیستم این شرکت و ۱۰۰ میلیون دستگاه دیگر مربوط به سایر سازندگان و شرکای تجاری آنها بودند.

نسخه بتای این سیستم عامل برای توسعه دهندگان منتشر شد و بتای عمومی آن نیز ماه گذشته برای برخی دستگاه های سازگار مانند سری P50 و Mate 40 در دسترس کاربران قرار گرفت. بر اساس گزارش گیزمو چین، این شرکت علاوه بر سیستم عامل اختصاصی خود، چندین محصول دیگر را نیز برای معرفی آماده کرده است که به احتمال زیاد به همراه این سیستم عامل عرضه خواهند شد.