ادامه روند توسعه روابط راهبردی تهران و مسکوبه گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، ولادیمیر پوتین که شامگاه سه شنبه (۷ تیرماه) برای شرکت در نشست سه جانبه کشورهای ضامن روند آستانه به ایران سفر کرده بود، پس از ورود به تهران با حضور در جمهوری اسلامی ایران وی با سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ضمن بررسی آخرین وضعیت روابط دو کشور که در دوره اخیر رشد چشمگیری داشته است، دو طرف رضایت و عزم خود را برای ادامه جهش در روابط دوجانبه به ویژه در زمینه های اقتصادی، امنیتی اعلام کردند. ، زیرساخت ها، انرژی، تجارت و صنعت. این راه و تقویت آن را بیان کردند.

در عین حال، دو طرف ضمن یادآوری موفقیت‌های مشترک در مقابله با تروریسم، بر ضرورت توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تاکید و اراده جدی خود را برای تقویت امنیت کشورهای مستقل در منطقه اعلام کردند.

رئیسی در این دیدار اراده دو کشور برای توسعه روابط دوجانبه را قابل توجه خواند و گفت: پس از دیدار در مسکو و عشق آباد روند همکاری ها رو به رشد است و باید این روند تقویت شود.

رئیس جمهور با اشاره به سابقه همکاری موفق دو کشور در مبارزه با تروریسم در سوریه، این همکاری ها را زمینه ساز تقویت امنیت و ثبات در منطقه دانست و افزود: کشورهایی که مدعی مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا بودند. گام موثری در این زمینه برنداشته است. اما این جمهوری اسلامی ایران و روسیه بودند که با همکاری جدی در مبارزه با تروریسم، صداقت و اراده خود را در این زمینه نشان دادند.

رئیس جمهور روسیه در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در سرزمین مهمان نواز ایران، از افزایش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه در حوزه امنیت بین المللی خبر داد و گفت: ایران و روسیه تاکنون سهم بسیار زیادی در حل بحران سوریه دارد.