واکنش روسیه به اظهارات واشنگتن درباره سفر پوتین به تهران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه اظهارات واشنگتن درباره انزوای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به دلیل سفر وی به ایران را پوچ و بی معنی خواند.

به گزارش اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهارات «جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید را درباره انزوای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به دلیل سفرش خواند. برای ایران پوچ است.

زاخارووا در کانال تلگرامی خود نوشت: واشنگتن دیگر نمی داند چگونه تز شکست خورده درباره انزوای روسیه را تبلیغ کند. در این راستا از همه چیز از جمله پوچ استفاده می شود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: شاید بتوان پاسخ داد که کاخ سفید با چنین اظهاراتی منطق فزاینده ای نشان می دهد. اما این امکان پذیر نیست، زیرا انزوا مانند منطق است: یا آن را دارید یا ندارید. امروز هر دو گم شده اند: انزوای مسکو و منطق واشنگتن.

این زمانی است که جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، در یک کنفرانس خبری در واکنش به ارزیابی آمریکا از سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به ایران و اینکه چرا او می خواهد در چنین شرایطی با رهبر ایران دیدار کند، مدعی شد. وضعیت. انجام داده بود: این سفر میزان انزوای پوتین و روسیه را نشان می دهد!

این در حالی است که روز گذشته ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه وارد تهران شد و مورد استقبال مقامات ایرانی قرار گرفت.

«ولادیمیر پوتین» بلافاصله پس از ورود به فرودگاه به دفتر ریاست جمهوری رفت و با حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دیدار کرد.

رؤسای جمهور ایران و روسیه در این دیدار بر گسترش بیشتر روابط در زمینه های مختلف از جمله انرژی، ترانزیت و مبادلات تجاری و تحولات منطقه ای گفت وگو کردند.

پس از مذاکرات رئیسی و پوتین، روسای جمهور دو کشور برای دیدار با معظم له به دفتر مقام معظم رهبری رفتند.

همچنین رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سفر به ایران با سید ابراهیم رئیسی دیدار و گفتگو کرد.

لازم به ذکر است هفتمین نشست کشورهای ضامن آتش بس در سوریه موسوم به روند آستانه به میزبانی تهران در سالن اجلاس سران با حضور روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه برگزار شد.