اپل واچ با شناسایی تومور خطرناک جان صاحب خود را نجات داد


این دومین باری است که اپل واچ توانسته با کمک ویژگی های سلامتی خود جان صاحبان خود را نجات دهد. بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، این ساعت هوشمند با کمک ویژگی های مربوط به سلامت قلب توانسته یک تومور نادر را شناسایی کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، ساعت هوشمند اپل با کمک قابلیت های سلامتی خود توانست یک تومور نادر را شناسایی کرده و جان کاربر خود را نجات دهد. این گزارش که توسط CBS News منتشر شده است، می گوید که یک زن شصت و هفت ساله به نام کیم دورکی که از ساعت هوشمند اپل استفاده می کرد، بارها توسط ساعت هشدار داده شد که باعث ایجاد مشکل در انقباض دهلیزی می شود.

پس از مراجعه وی به بیمارستان مشخص شد که علت این هشدارها وجود یک تومور ناشناخته و مهاجم بوده است. به گفته این زن، ساعت اپل دو شب متوالی برای او اخطار ارسال کرده بود. او ابتدا فکر کرد که این هشدار ناشی از مشکل در دستگاه اپل است. وی در این خصوص می گوید: در اخطار شب سوم شماره ها تغییر کرده و زیاد شده بود به همین دلیل با وجود نداشتن مشکل به اورژانس رفتم و تصمیم گرفتم ساعتم را دور بیندازم.

پس از مراجعه به اورژانس مشخص شد که این زن در زمان هشدارهای اپل دچار انقباض دهلیزی شده است و دلیل آن نیز وجود همین تومور بوده است. پس از آن پزشکان تایید کردند که ضربان قلب او نامنظم است. این تومور نادر با رشد سریع خود می تواند جریان خون قلب را متوقف کرده و در نهایت باعث سکته شود. نکته مهم عدم وجود علائم دیگری در این فرد بود. ساعت هوشمند اپل نیز توانست تنها علامت موجود را به درستی تشخیص دهد و جان این فرد را از مرگ حتمی نجات دهد.