ارائه ۳۰ تیم از رشته های مختلف در مقابل داوران و سرمایه گذاران


در اولین روز از رویداد سرمایه گذاری خطرپذیر ایران به میزبانی شتاب دهنده اینومکث و صندوق پژوهش و فناوری گلستان در شهرستان گرگان، بیش از ۳۰ تیم از حوزه های مختلف به ارائه ایده ها و محصولات خود پرداختند. این رویداد در روزهای ۳۰ و ۳۱ تیر ۱۴۰۱ در شهر گرگان برگزار می شود.

پیوند توانمندی های موجود در اکوسیستم گلستان به ظرفیت های پراکنده سرمایه گذاری در کشور، ایجاد تحول در نگرش سرمایه گذاران استان گلستان و جلب توجه آنها به فرصت های اکوسیستم استارتاپی و تقویت سطح تعامل بین فعالان استانی، به ویژه رابطه بین استارتاپ ها، موسسات نوآوری و بخش خصوصی. همانند اتاق بازرگانی استان از اهداف برگزاری این رویداد است.

در افتتاحیه این رویداد، دکتر محمد رضایی رئیس صندوق پژوهش و فناوری گلستان از مشارکت ۳۷ موسسه سرمایه گذاری در این رویداد خبر داد که فرصت مناسبی برای جذب سرمایه توسط استارتاپ هایی است که ایده های خود را در این رویداد ارائه می کنند.

سیدمحمدهادی خالقی، دبیر رویداد سرمایه گذاری خطرپذیر ایران، هدف از برگزاری این رویداد را ایجاد پل ارتباطی بین استارتاپ ها و سرمایه گذاران عنوان کرد. وی گفت: این رویداد به یک برنامه ملی و مستمر تبدیل می شود و در قالب بستری برای سرمایه گذاری در خدمت سرمایه گذاران خطرپذیر، شتاب دهنده ها و استارت آپ ها خواهد بود.

دکتر مهدی غفاری رئیس پارک علم و فناوری گلستان با اعلام اینکه تمرکز این پارک بر آماده سازی تیم ها برای جذب اعتبار است، این رویداد را در راستای اهداف پارک و یکی از موثرترین برنامه ها برای تحقق این هدف دانست. .

پس از مراسم افتتاحیه، معرفی تیم ها به هیئت داوران آغاز شد. یک زمان ۵ دقیقه ای برای نوبت تیم ها در نظر گرفته شد و هر تیم پس از ارائه ۲ دقیقه فرصت داشت تا در پاسخ به سوالات داوران توضیحات تکمیلی بدهد. در روز دوم این رویداد، جلسات B2B برگزار می شود تا تیم هایی که توانسته اند نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کنند، با آنها پای یک میز بنشینند و مذاکرات خود را آغاز کنند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟