برگزاری مراسم ولیمه برای زائران تعداد مبتلایان به کرونا را افزایش می دهد


یک متخصص اپیدمیولوژی گفت: زائران برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از برپایی میهمانی خودداری کنند.

به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید سوری گفت: در زمان بازگشت زائران، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک رعایت شود و حتی الامکان از نزدیک شدن به مردم و دست دادن با اقوام به ویژه خودداری شود. سالمندان و گروه ها». اجتناب از خطر

وی افزود: در چنین شرایطی که اپیدمی در وضعیت شکننده ای قرار دارد، با توجه به شیوع مجدد بیماری کرونا، زائران از برگزاری مراسم ولیمه و برگزاری مجالس خودداری کنند.

به گفته وی، هنگام ورود مسافران به کشور باید تشخیص بیماری فعال شود و افراد مشکوک و بیمار به دقت ردیابی و تماس نزدیک آنها با دیگران بررسی شود.

وی افزود: معتقدم در چنین شرایطی باید آزمایش از مسافران و حتی کسانی که از اماکن زیارتی به کشور بازگشته اند با دقت انجام شود و تا زمانی که مسافران توانایی ایجاد بیماری، اقدامات مراقبتی و قرنطینه ای را داشته باشند. باید برای آنها گرفته شود و آموزش های لازم به آنها داده شود. به این افراد داده می شود.

این اپیدمیولوژیست تصریح کرد: در حال حاضر تمامی مراکز بهداشتی درمانی دارای لیست مسافران در محدوده تحت پوشش خود هستند و افراد مشکوک باید تحت مراقبت باشند. هر چه در زمینه تشخیص بیماری تلاش بیشتری کنیم، در مدیریت اپیدمی موفق تر خواهیم بود.

به گفته سوری، در مراسمی که افراد مختلف با الگوهای مختلف اپیدمی شرکت کرده‌اند، تغییرات اساسی در الگوی بیماری کرونا ایجاد کرده‌اند و اپیدمیولوژی عارضه کرونا تغییر کرده است.