تقلب در بازارهای مالی!


در این مقاله سعی کردم تمام آنچه در مورد انواع تقلب در فارکس و گزینه های باینری دیده ام را برای شما خوانندگان عزیز سایتم جمع آوری کنم. امیدوارم این مقاله شما را از این خطرات دور نگه دارد.

با توجه به ماهیت چنین معاملاتی، کلاهبرداری در گزینه های باینری ممکن است سرمایه گذاران زیادی را درگیر کند. برخی از پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن از تبلیغات و طرح های تقلبی برای جذب معامله گران استفاده می کنند. تراکنش های این پلتفرم ها با الزامات قانونی کشورهایی مانند آمریکا مطابقت ندارد و به همین دلیل امکان تقلب در آنها وجود دارد.

تقلب در گزینه های باینری می تواند بیشتر از سایر معاملات مانند فارکس باشد. زیرا معاملات باینری آپشن نوعی قرارداد را ایجاد می کند که نتیجه آن به پیشنهاد بله یا خیر بستگی دارد. این نوع معاملات به سرمایه گذاران امکان خرید و فروش دارایی ها را نمی دهد. در واقع، زمانی که تاریخ انقضای معامله باینری آپشن فرا می رسد، سرمایه گذار یا سود دریافت می کند یا دارایی خود را از دست می دهد. بنابراین، پلتفرم های معاملاتی راه های زیادی برای استفاده از کلاهبرداری های باینری آپشن دارند.

تقلب در گزینه های باینری

روش های تقلب را در گزینه های باینری شناسایی کنید

با توجه به شکایات متعدد سرمایه گذاران به موسساتی مانند سازمان بورس و اوراق بهادار، تقلب در گزینه های باینری می تواند به روش های مختلفی انجام شود. یکی از این روش ها عدم شارژ حساب مشتری در صورت کسب سود و یا بازپرداخت سود به وی است. در این روش، سرمایه گذاران پول را به حساب معاملاتی خود برای گزینه های باینری واریز می کنند. سپس آنها توسط کارگزار تشویق می شوند تا پول بیشتری را واریز کنند. پس از انجام معامله، زمانی که سرمایه گذاران می خواهند سود یا حتی سپرده خود را برداشت کنند، بستر معاملاتی این امکان را به آنها نمی دهد. آنها حتی تماس های تلفنی و ایمیل های سرمایه گذاران را نادیده می گیرند.

کلاهبرداری باینری آپشن می تواند شامل سرقت اطلاعات شخصی نیز باشد. بررسی شکایات نشان می‌دهد که برخی از پلتفرم‌های معاملاتی مبتنی بر اینترنت، اطلاعات مختلف مشتریان از جمله اطلاعات کارت اعتباری و گذرنامه را برای مصارف ناشناخته جمع‌آوری می‌کنند. بنابراین، سرمایه گذاران باید از وارد کردن اطلاعات شخصی خود برای گزینه های باینری اجتناب کنند.

یکی دیگر از روش های رایج تقلب در گزینه های باینری، دستکاری نرم افزار معاملاتی برای ایجاد معاملات بی سود است. به این ترتیب پلتفرم های معاملاتی نرم افزار معاملاتی خود را به گونه ای دستکاری می کنند که قیمت ها و پرداخت ها به ضرر مشتریان تغییر می کند. به عنوان مثال، در یک معامله باینری آپشن، سرمایه گذار ممکن است برنده شده باشد، اما نرم افزار معاملاتی تاریخ انقضا یا قیمت را دستکاری می کند تا زمانی که معامله به ضرر تبدیل شود.

مراقب سود بالا و طرح های تبلیغاتی باشید

در این نوع کلاهبرداری می توان دارایی ها و سپرده های سرمایه گذاران را از آنها سلب کرد. بنابراین سرمایه گذاران باید مراقب پیشنهادات مختلف باشند و همچنین از امنیت و قوانین کارگزاری که به دنبال آن هستند اطمینان حاصل کنند. پلتفرم های معاملاتی ممکن است از تبلیغاتی مانند سود بسیار بالای گزینه های باینری در مقایسه با سپرده ها استفاده کنند.

توجه به روش های پرداخت نیز بسیار مهم است. به عنوان مثال، یک کارگزار ممکن است به مشتریان قول دهد که در صورت برنده شدن در معامله باینری آپشن، سودی معادل نیمی از سپرده خود دریافت خواهند کرد. اما سیستم پرداخت به گونه ای طراحی شده است که بازده مورد انتظار مشتریان در واقع به ضرر آنها تبدیل شود. زیرا نرم افزار معاملاتی شانس برنده شدن را کاهش می دهد و با فرا رسیدن تاریخ انقضای گزینه باینری، مشتریان کل سپرده خود را از دست می دهند!

اگر می خواهید از طریق معاملات باینری آپشن سود کسب کنید، باید قبل از ثبت نام در یک کارگزار و انجام معامله، تاریخچه آن شرکت یا پلتفرم مالی را بررسی کنید. همچنین مراقب تبلیغات در شبکه های اجتماعی باشید. زیرا هیچ دلال معتبری از این روش برای جذب مشتری استفاده نمی کند. تا حد امکان از ارائه اطلاعات شخصی خودداری کنید. پیشنهادهای سرمایه گذاری را با دقت بررسی کنید و به فرصت های سرمایه گذاری جذاب مشکوک باشید. معاملات باینری آپشن ریسک بالایی دارند اما با انتخاب یک بروکر و پلتفرم معاملاتی قابل اعتماد مانند Olymp Trade و Alpari می توانید ریسک معاملات را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و از گرفتار شدن در تله های باینری آپشن جلوگیری کنید.

در این مقاله، چندین سوال وجود دارد که اغلب توسط معامله گران مبتدی مطرح می شود باینری آپشن و کلاهبرداری فارکس مطرح است، پاسخ می دهیم. امیدوارم همه شبهات در مورد کلاهبرداران برطرف شود.