آیین نامه انتخاب خودی ها در کمیته ملی المپیک/ ماندگاری دلسوزان خدمت یا تشنگان قدرت!


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سه روز مانده به ثبت نام نامزدهای انتخابات کمیته ملی المپیک، صبح یکشنبه جلسه هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار و ۵ نفر از کارشناسان ورزشی معرفی شدند، اما اینها این انتخاب ها انتقاداتی را متوجه کمیته ملی المپیک کرده است. . علاوه بر ۵ نفر از اعضای هیأت اجرایی، گزینه های دیگری نیز وجود داشت که هیچ کدام نتوانستند رای لازم را کسب کنند تا با وجود انتقادات اعضای غیروابسته باز هم در جمع کارشناسان حضور داشته باشند.

* فدراسیونی نیست اما دوست دارم خدمت کنم!

مجید کیهانی و مجید شایسته دو تن از اعضای هیات اجرایی هستند که سال ها ریاست فدراسیون را بر عهده نداشتند اما با توجه به انتخاب اعضا به مدت ۴ سال راهی جز حضور آنها تا پایان دوره باقی نمانده بود. . با وجود اینکه این فکر وجود داشت اما با پایان یافتن دوره ۴ ساله کمیته ملی المپیک تغییراتی در هیات اجرایی ایجاد می شود اما در کمال ناباوری نام این دو نفر از اعضای هیات اجرایی در میان اعضای هیات اجرایی قرار گرفت. کاندیداهای کارشناسان ورزشی و جالب اینکه رای لازم را نیز کسب کردند این دوره در خدمت ورزش برای پست های دیگر!

این ۲ رئیس فدراسیون در دوران ریاست خود در رشته های تنیس و دو و میدانی عملکرد خوبی نداشتند و بارها مورد انتقاد اهالی ورزش قرار گرفتند اما اکنون پس از ۴ سال حضور در هیات اجرایی تلاش می کنند تا به عنوان رئیس یا نایب رئیس این فدراسیون فعالیت کنند. کمیته.

* نمایندگان دولت روحانی رای دادند اما معاون دولت رئیسی نه!

با رای مثبت هیات اجرایی، محین فرهادی زاد و فریبا محمدیان ۲ معاون امور بانوان وزارت ورزش در دولت قبل به عنوان ۲ بانوی متخصص معرفی شدند و نکته جالب اینجاست که مریم کاظمی پور معاون وزیر ورزش. در دوره حمید سجادی نتوانست رای لازم را از هیات اجرایی کسب کند. .

این ۲ کارشناس ورزشی در انتخابات کمیته رای خواهند داد و یکی از آنها به مدت ۴ سال نایب رئیس بانوان خواهد بود. فریبا محمدیان هم اکنون نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال است. وی در دوران تصدی معاونت در امور زنان به دلیل بازنشستگی و ادامه فعالیت مدت ها مورد انتقاد قرار گرفت.

* مقررات برای خودی ها

انتخابات کمیته ملی المپیک در بهمن ماه سال گذشته برگزار نشد که بحث تدوین آیین نامه انتخابات و معرفی کارشناسان ورزشی مطرح شد که خود تصویب آن زمان بر بود. به هر حال پس از گذشت چند ماه هر دو آیین نامه تصویب شد اما بحث کارشناسان ورزشی به گونه ای بود که از ابتدا مطرح شد که این آیین نامه برای خودی ها نوشته شده و از ورود افراد زیادی جلوگیری می کند. است.

این آیین نامه به تصویب هیأت اجرایی رسیده است. گروهی از کاندیداهای خبره از میان همین هیئت اجرایی انتخاب شدند و همان اعضا به خود رای دادند که این شبهه مهندسی انتخابات را ایجاد می کند. حالا این انتقادات وارد معرفی کارشناسان شده است. چگونه می توان افرادی را که در دوران ریاست خود در فدراسیون های خود عملکرد خوبی نداشته اند به عنوان کارشناسانی معرفی کرد که می توانند کاندیدای ریاست و نایب رئیسی شوند؟ کیهانی که در دوران تصدی خود در کمیسیون مالی و بودجه نتوانست حتی یک اسپانسر را برای کاروان ایران جذب کند، چگونه می تواند اموری را که باید مربوط به ۵۳ فدراسیون باشد بر عهده بگیرد و اعتبارات مالی آنها را تامین کند؟

* آیا صالحی امیری برای ریاست جمهوری ثبت نام می کند؟

با معرفی کارشناسان ورزشی و حذف چهره هایی چون کیومرث هاشمی و مناف هاشمی، شایعات زیادی مبنی بر حضور مجدد سیدرضا صالحی امیری به گوش می رسد. او از دوستان نزدیک حسن روحانی رئیس جمهور وقت بود و توانست اعتبارات خوبی برای کمیته و فدراسیون ها کسب کند. او اکنون در بین ورزشکاران محبوب است. اگرچه وی به صراحت اعلام کرده است که قصد ماندن در کمیته را ندارد، اما حالا با معرفی کارشناسان این شایعه قوت گرفته است که شاید او را در جمع نامزدهای ریاست جمهوری ببینیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید