ترامپ: آمریکا از بسیاری جهات به یک شوخی تبدیل شده است – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در سخنانی از سیاست های «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به شدت انتقاد کرد و گفت که آمریکا تبدیل به «شوخی» شده است.

ترامپ شنبه شب در جمع حامیانش در تامپا فلوریدا گفت: ما کشوری هستیم که دیگر مورد احترام نیستیم و هیچکس در سراسر جهان به حرف ما گوش نمی دهد. ما کشوری هستیم که از جهات مختلف ما را شوخی کرده اند و کشوری هستیم که با آزادی، برابری و مذهب دشمنی داریم.»

وی در این سخنرانی بار دیگر به احتمال نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اشاره کرد. ترامپ گفت: “من دو بار نامزد شدم و دو بار پیروز شدم. در انتخابات دوم بهتر از انتخابات اول عمل کردم و میلیون ها و میلیون ها رای بیشتر از سال ۲۰۱۶ به دست آوردم. ممکن است مجبور شویم دوباره این کار را انجام دهیم.”

ترامپ در بخشی دیگر از بیانیه خود از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به شدت انتقاد کرد. او گفت: «کاری که ما در افغانستان انجام دادیم شرم آورترین و وحشتناک ترین لحظه در تاریخ آمریکاست. من به این اعتقاد دارم.”

انتقاد از سیاست های بایدن در قبال ایران بخشی دیگر از سخنان رئیس جمهور سابق آمریکا بود. وی گفت: دولت ایران اکنون بیش از هر زمان دیگری به بمب اتمی نزدیک شده است، اگر الان بمب نداشته باشند.

ترامپ در یک سخنرانی در جمع محافظه کاران در تامپا فلوریدا ادعا کرد: گزارش ها را بخوانید، آنها غنی سازی مورد نیاز خود را دارند. و آنها می توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی سلاح هسته ای داشته باشند. من در مورد چند ماه یا کمتر صحبت می کنم، و آنها ممکن است همین الان هم داشته باشند.

ادعاهای ترامپ علیه ایران در حالی مطرح شد که تهران بارها ادعای کشورهای غربی مبنی بر وجود جنبه های نظامی در برنامه هسته ای خود را رد کرده است.

منبع: فارس