تلسکوپ فضایی ناسا توسط موشک فالکون هوی اسپیس ایکس به فضا پرتاب می شود


به گفته ناسا، موشک فالکون هوی اسپیس ایکس وظیفه ارسال تلسکوپ فضایی این آژانس را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، ماموریت جدید ناسا ارسال تلسکوپ برای شکار ماده تاریک خواهد بود که به زودی پرتاب خواهد شد. این تلسکوپ قرار است توسط موشک اسپیس ایکس پرتاب شود.

تلسکوپ فضایی نانسی گریس روم ناسا قبل از سال ۲۰۲۶ به فضا پرتاب می شود که به گفته مسئولان این آژانس فضایی، طی این قرارداد، مبلغ پرداختی ناسا برای پرتاب این سرویس و سایر ماموریت ها حدود ۲۵۵ میلیون دلار خواهد بود که به اسپیس ایکس پرداخت می شود. اسپیس ایکس قرار است این ماموریت را از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا انجام دهد.

موشک فالکون هوی اسپیس ایکس یک موشک جدید است که تاکنون تنها سه بار پرتاب شده است. دلیل انتخاب این موشک توسط ناسا، حمل سوخت بیشتر است. از آنجایی که قرار است تلسکوپ فضایی رومی به منطقه لاگرانژ ۲ در فاصله حدود یک و نیم میلیون کیلومتری سیاره زمین ارسال شود و با توجه به اینکه این مدار از زمین فاصله نسبی دارد، این تلسکوپ به سوخت اضافی نیز نیاز خواهد داشت. برای پرواز. . این تلسکوپ که پیش از این با نام تلسکوپ نقشه برداری میدان باز فروسرخ معرفی شده بود، با آینه ای به اندازه تلسکوپ فضایی هابل و میدان دیدی صد برابر بزرگتر، رصدخانه ای جدید و عالی برای مطالعه کیهان محسوب می شود. وظیفه اصلی این تلسکوپ تحقیق بر روی انرژی تاریک و ماده تاریک خواهد بود. همچنین این تلسکوپ می تواند به کمک روشی به نام میکرولنزینگ سیارات فراخورشیدی را نیز بررسی کند.

برای مشاهده سایر اخبار به صفحه اخبار نجوم و هوافضا مراجعه کنید.