دشمنان امیدوارند دانشگاه ها را در مقابل نظام قرار دهند


وزیر علوم گفت: دشمنان ما امیدوار بودند که دانشگاه های ما را در مقابل نظام قرار دهند و حمایت همه جانبه رهبری از دانشگاه ها توطئه دشمنان را خنثی کرد.

به گزارش مهر، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم اختتامیه فاز اول طرح اندیشه تمدن سازی اساتید دانشگاه های سراسر کشور که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، حضور یافت. شید گفت: باید از فردی که ایده اولیه طرح فکری تمدن سازی را برای اساتید دانشگاه های سراسر کشور مطرح کرد تقدیر کرد.

وی ادامه داد: سال گذشته نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با جمع آوری هزار نفر از زبده ترین افراد در مشهد مقدس اقدام بسیار خوبی انجام داد و برنامه ای برای آنها ترتیب داد که در نوع خود بی نظیر بود.

زلفی گل ادامه داد: اگر بتوانیم این ایده های جدید را در حوزه های علمی، فرهنگی و نوآوری اجرا کنیم تاثیر زیادی خواهد داشت و از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها می خواهیم امسال نیز این برنامه را اجرا کند.

وی ادامه داد: وزارت علوم نیز از ایده های نوآورانه در موضوعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حمایت ویژه می کند.

وزیر علوم با اشاره به آخرین دیدار مقام معظم رهبری با دانشجویان گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری به طور کامل از دانشگاه ها دفاع کردند و این دفاع دسیسه دشمنان ما را خنثی کرد. دشمنان امیدوار بودند که دانشگاه های ما را در مقابل نظام قرار دهند و مقام معظم رهبری با حمایت همه جانبه خود از دانشگاه ها این توطئه دشمن را خنثی کردند. اگر امروز ابتدا در حوزه دفاع، امنیت، سلول های بنیادی، نانو، بیوتکنولوژی صحبت می کنیم، همه اینها مدیون تلاش اساتید دانشگاه و فارغ التحصیلان آن است.

وی ادامه داد: این کار موسسه هم ریشه در علم و هم در فرهنگ دارد و البته جاهایی هم هست که فرهنگ بر علم ارجحیت دارد زیرا فرهنگ تفکر را شکل می دهد، فکر احساس را می سازد و احساس را به عمل می رساند و فرهنگ مناسب زمینه ساز است. رشد فکر ایجاد می کند.

زلفی گل با بیان اینکه بزرگترین سرمایه گذاری برای یک کشور فرهنگ سازی سالم است، افزود: وقتی از تمدن اسلامی صحبت می کنیم یعنی فرهنگ سازی جدید و افزودن قطعات مختلف به گونه ای که میزان فردی، جمعی و مدیریتی باشد. اشتباهات کاهش می یابد.”

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: حتی میل به ایجاد تمدن اسلامی به ما کمک می کند تا از ظرفیت خود برای تحقق آن استفاده کنیم و در جمهوری اسلامی بستر آن فراهم است و این کار نهاد نمایندگی مجلس است. مقام معظم رهبری، رایزنی ملی برای تمدن. و این باعث تفکر حکما و اعدام حاکمان می شود.