آماده باش پلیس در ایام عزاداری حسینی – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین ، گروهبان حمید هداوند گفت: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با هماهنگی مساجد و هیئت های مذهبی در اجرای برنامه های محرم امنیت عزاداران حسینی را برقرار می کند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به فرا رسیدن ایام محرم چه برنامه هایی از سوی نیروی انتظامی در مساجد، حسینیه ها و تکایا در حال اجراست، افزود: پلیس خادم عزاداران حسینی و در راستای برقراری امنیت و نظم است. بیشتر در ایام محرم تردد وسایل نقلیه، موتورسیکلت و عابر پیاده در سطح شهر تشدید می شود.

تمامی یگان های امنیتی و انتظامی پایتخت در آماده باش هستند

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه در ماه محرم طرح های پلیسی و ترافیکی ویژه ای در نظر گرفته شده و توسط پلیس اجرا می شود، تصریح کرد: تمامی واحدهای پلیس راهور و راهنمایی و رانندگی از ابتدای ماه محرم در آماده باش کامل هستند.

وی اجرای طرح ترافیک و انتظامی در راستای تامین نظم و امنیت عزاداران حسینی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که در ایام محرم به طور ویژه در راستای تامین نظم و امنیت مورد توجه قرار می گیرد. امنیت عزاداران حسینی اجرای طرح های ترافیکی است. و پلیس است.

سردار هداوند با بیان اینکه اجرای این طرح ها با بکارگیری نیروهای پلیس در سطح تهران بزرگ طی این ایام تشدید می شود، افزود: با اجرای تدابیر ویژه و طرح های گسترده پلیسی و ترافیکی، همکاری و همراهی مردم حسینی و عزاداران با حضور یاران محرم، پلیس افتخاری، مسئولان هیئات مذهبی و تعامل و همکاری دستگاه ها و نهادهای مختلف، عزاداری دهه اول محرم با نظم و امنیت کامل در استان فارس برگزار می شود.

برنامه ریزی برای پیشگیری از وقوع جرم در ایام محرم

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که آیا در آغاز ماه محرم اقدامات پیشگیرانه از جمله شناسایی اماکن، دیدار با مسئولان هیئت ها در مسیرهای عزاداری انجام شده است؟ در سال های گذشته و قبل از آغاز ماه محرم، برنامه ریزی ها با هماهنگی و تعامل لازم سازمان ها و ارگان های ذیربط، برنامه ریزی و جلسات هماهنگی برای هماهنگی و برقراری نظم و امنیت عزاداران حسینی با هیئت های بزرگ در تهران برگزار شده است.

وی بیان کرد: همکاری در برقراری نظم و امنیت از سوی مسئولان هیئات مذهبی و عزاداران با توجه به محدودیت های پیش بینی شده ترافیکی و همچنین انسجام و هماهنگی حرکت هیئت ها در ساعات تعیین شده، استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای حضور در محل مورد انتظار است. برگزاری مراسم عزاداری برای جلوگیری از وقوع ترافیک و همکاری با پلیس در گزارش موارد مشکوک از طریق سامانه ۱۱۰ از جمله مواردی است که عزاداران حسینی در این ایام باید رعایت کنند.

نظارت تصویری از خیابان ها و معابر

هداوند همچنین به نظارت تصویری در ایام محرم اشاره کرد و اظهار داشت: در این ایام علاوه بر حضور فیزیکی ماموران پلیس در سطح شهر، دوربین های نظارتی و نظارت تصویری در خیابان ها و معابر فعال بوده و موارد را رصد می کنند.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ نصب پرچم مشکی بر خودروهای پلیس و پرتاب شال مشکی عزا را از اقدامات ظاهری پلیس برای حفظ کرامت این ماه دانست و گفت: از هیئات مذهبی تقاضا داریم داربست ها را در مکانی مناسب نصب کنند. جایی که مزاحمتی برای رفت و آمد افراد ایجاد نشود. نباش

منبع: مهر