با اقامت در آلمان از این مزایا برخوردار می شوید


اخذ اقامت آلمان یکی از راه هایی است که می توانید به هر نقطه از کشورهای منطقه یورو سفر کنید.. . شهروندانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند می توانند مجوز اقامت این کشور اروپایی را دریافت کنند. ذکر این نکته ضروری است که اقامت آلمان با تابعیت کاملاً متفاوت است.

البته مزایای دریافت این مجوز طلایی تنها به همین چند مورد محدود نمی شود، بلکه بسیار گسترده تر از این موارد است.. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند آشنایی کاملی با مزایای اخذ اقامت آلمان و راه های مختلف اخذ آن ندارند.. از این رو در ادامه این مقاله سعی کردیم به بررسی انواع اجازه اقامت آلمان بپردازیم و مزایایی را که شاید کمتر با آن آشنا باشید بررسی کنیم..

انواع راه های اخذ اقامت آلمان

برای اخذ اقامت آلمان راه های مختلفی وجود دارد که از جهات مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. یکی از مهم ترین تفاوت های این مسیرهای مختلف در شرایط تمدید اقامت است. به عنوان مثال، اگر با ویزای کاریابی آلمان (ویزای جستجوی کار) شما به این کشور رفته اید، اقامت شما نهایی است ۶ یک ماه گذشته و نمی توانید این ویزا را تمدید کنید. اگر شغلی پیدا کردید، محل سکونت خود را به کار تغییر می دهید و اگر نه، باید به کشور مبدا خود برگردید.. از طرف دیگر، به عنوان مثال، اگر در آلمان تحصیل می کنید و مدت اقامت شما به پایان رسیده است، در صورتی که بتوانید ثابت کنید که تحصیل شما بیش از مدت تعیین شده طول می کشد، می توانید اقامت تحصیلی خود را تمدید کنید..

رایج ترین مجوزهای اقامت در آلمان عبارتند از::

اجازه اقامت تحصیلی (اجازه اقامت برای تحصیل)

این نوع اقامت فقط برای کسانی است که در یک مدرسه یا دانشگاه در آلمان ثبت نام کرده و در حال تحصیل هستند. برای واجد شرایط بودن برای این اجازه اقامت، باید مدرکی مبنی بر ثبت نام دانشگاه و منابع مالی خود در حین زندگی در آلمان ارائه دهید..

اقامه جستوی کار یا جویای کار (جویای کار)

کسانی که قصد کار در آلمان را دارند، واجد شرایط دریافت اقامت جویای کار هستند. مدت اقامت اجاره ای در این روش، ۱۸ ماه است. متقاضیان باید مدرکی ارائه دهند که به دنبال کار هستند و توانایی مالی برای اقامت در آلمان را دارند.

اقامت کاری (مجوز کار)

کسانی که در آلمان پیشنهاد کار دریافت کرده اند می توانند از این اقامتگاه استفاده کنند. برای اخذ اقامت کاری آلمان، متقاضیان باید ویزای کار معتبر و مدارک قرارداد کار داشته باشند و می توانند برای مدت مشخص شده در قرارداد در آلمان بمانند.. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای کار و این نوع اقامت در آلمان می توانید با موسسات مهاجرتی معتبر مانند موسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس بگیرید. (https://parsicanada.com/) کمک بگیر.

اجازه اقامت برای پیوستن به خانواده (الحاق خانواده)

این نوع اقامت برای خارجیانی است که یکی از اعضای خانواده آنها در آلمان زندگی می کند. اخذ این اقامت منوط به ارائه مدارک روابط خانوادگی و همچنین اثبات توانایی مالی برای حمایت از شما توسط فردی مقیم آلمان می باشد..

اقامت دائم آلمان

آنهایی که برای حداقل دوره ۵ یک سال در آلمان زندگی کرده اند و می توانند سایر شرایط را داشته باشند، می توانند برای اقامت دائم آلمان اقدام کنند.. این افراد باید مدرک اشتغال، منابع مالی و همچنین مدرکی دال بر تسلط به زبان آلمانی ارائه دهند.

اقامت آلمان با کار آب اتحادیه اروپا (کارت آبی اتحادیه اروپا)

متخصصان واجد شرایط می توانند در صورتی که یک پیشنهاد کاری از آلمان را با موفقیت دریافت کرده باشند، برای بلوکارت درخواست دهند.. اعتبار کارت آبی آلمان بستگی به شرایط قرارداد دارد و تا حد امکان می باشد ۴ سال معتبر است. همچنین پس از ۳۳ شما می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید. پس از پایان اعتبار کارت آبی شما قادر به زمان بندی خواهید بود ۳ یک ماه در این کشور بمانید. اگر مدرک زبان آلمانی در سطح دارید B1 هستند، شما می توانید آن را پس از آن ثابت کنید ۲۱ یک ماه اقامت دائم در این کشور بگیرید و از مزایای این کشور بهره مند شوید.

مزایای قابل توجه اخذ اقامت آلمان

اخذ اقامت آلمان مزایای زیادی برای شما دارد که مهمترین آنها عبارتند از::

۱. سفر نامحدود در سراسر اتحادیه اروپا

ساکنان آلمان می توانند آزادانه به هر کشوری در منطقه سفر کنند EA/EEA برای سفر.

۲. امکان درخواست شهروندی

دارندگان اقامت دائم آلمان می توانند حداقل پس از آن ۸ سال ها زندگی در این کشور، تابعیت دریافت کنید.

۳. امکان استخدام در هر زمینه ای

کسانی که اقامت دائم دارند می توانند برای هر کارفرما و در هر شغلی کار کنند. امکان کار به عنوان فریلنسر نیز وجود دارد.

۴. حق پیوستن به اعضای خانواده

فردی که در آلمان زندگی کرده و اقامت دائم این کشور را دارد می تواند نسبت به آوردن اعضای خانواده خود به این کشور اقدام کند..

۵. امکان اقامت طولانی مدت

علاوه بر اقامت دائم که امکان اقامت دائم آلمان را فراهم می کند، مدت اقامت در روش های دیگر نیز طولانی است.. مثلا با کارت آبی می توانید چهار سال بدون محدودیت در آلمان زندگی کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد بلوکارت آلمانی، کلیک.

۶. امکان تحصیل و آموزش حرفه ای

افرادی که موفق می شوند اخذ اقامت آلمان بوده اند، امکان تحصیل یا کارآموزی (به عنوان مثال، شرکت در دوره های Ausbildung) دارند.

۷. دریافت بیمه درمانی و تامین اجتماعی

ساکنان دائم آلمان حق برخورداری از بیمه تامین اجتماعی و سلامت را دارند. تامین اجتماعی شامل بیمه بیکاری، بیمه حوادث، بیمه مراقبت طولانی مدت و غیره است است.

نتیجه

آلمان روش های مختلفی را برای متقاضیان اخذ اقامت این کشور ارائه می دهد. استفاده از هر یک از این مسیرها اخذ اقامت آلمان شما این امکان را دارید که برای مدت معینی در این کشور زندگی کنید. البته اگر اقامت دائم ندارید نگران نباشید زیرا به راحتی می توانید برای تمدید انواع اقامت موقت در این کشور اقدام کنید.. در این مقاله با بررسی انواع اقامت آلمان به مزایای اخذ این مجوز پرداختیم و دیدیم افراد واجد شرایط از چه مزایایی می توانند بهره مند شوند.. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد مسیر اخذ اقامت آلمان می توانید همین الان به سایت موسسه پارسی کانادا مراجعه کرده و با کارشناسان گروه در ارتباط باشید..

همچنین می توانید از طریق پورتال های زیر در رابطه با امور مهاجرتی با مشاورین ما در تماس باشید.

پست الکترونیک: [email protected]

شماره های تماس: ۹۱۰۰۳۵۵۸ (۰۲۱) – ۹۱۰۰۹۷۰۱ (۰۳۱)

نشانی (دفتر تهران) : شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، تقاطع توحید ۳، پ.

نشانی (دفتر اصفهان) : خ آزادی، خیابان سعادت آباد، هلدینگ پارس پندار نیهاد