۱۰ تولیدکننده برتر میلگرد در ایران کدامند؟


میلگردها در انواع ساده و آجدار و در گریدهای A1 تا A4 تولید می شوند. همچنین میلگرد از نظر ترکیب، خواص و خصوصیات دارای انواع مختلفی می باشد. این تنوع در نوع و ویژگی های میلگرد و زمینه های مختلف کاربرد آن و همچنین نقش مهم میلگرد در ساختمان باعث شده تا قیمت این محصول در محدوده قرار گیرد. قیمت روز آهناز اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در کشور ما تولیدکنندگان مختلفی به تولید محصولات فولادی از جمله میلگرد مشغول هستند. این تولیدکنندگان در تولید میلگردهای خود از استانداردهای ملی و بین المللی استفاده می کنند. اما بدیهی است که قیمت میلگرد برندهای مختلف متفاوت است و همچنین کیفیت میلگرد تمامی تولیدکنندگان یکسان نیست.

در این مقاله به معرفی ۱۰ تولید کننده برتر میلگرد در ایران می پردازیم.

▫️ میلگرد ذوب آهن اصفهان:

گروه ذوب آهن اصفهان بهترین تولید کننده میلگرد در کشور است و کیفیت میلگردهای آن جای تردید دارد. همچنین این گروه از اولین تولیدکنندگان فولاد کشور است که فعالیت خود را از سال ۱۳۵۰ در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان با نام ذوب آهن آره مهر آغاز کرد و پس از انقلاب به ذوب آهن اصفهان تغییر نام داد.

این مجموعه تولیدی برتر در ایران میله های ساده و آجدار با گریدهای A3 و A4 و سایزهای ۸ تا ۳۲ را تولید و به بازار عرضه می کند.

مخفف میلگرد اصفهان که بر روی میلگردهای این مجموعه حک شده اسکو می باشد.

قیمت میلگرد در اصفهان یکی از بالاترین قیمت های میلگرد در بازار ایران می باشد.

محصولات تولیدی آهن و فولاد اصفهان به خاورمیانه و کشورهای اروپایی صادر می شود.

▫️میلگرد ابرکوه یزد:

صنایع آهن و فولاد ابرکوه یزد یکی از تولیدکنندگان پیشرو میلگرد در کشور است که در زمینه تولید میلگرد فعالیت دارد. امکانات میلگرد ابرکوه می توان به تنش تسلیم ۴۳۰ نیوتن بر میلی متر، استحکام کششی ۶۲۰، افزایش طول نسبی ۱۸ درصد و زاویه خمشی ۱۸۰ درجه اشاره کرد. این تولید کننده به تولید میلگرد آجدار A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی متر می پردازد و ظرفیت تولید سالانه آن ۴۵۰ هزار تن می باشد.

مجتمع فولاد ابرکوه یزد در سال ۱۳۹۱ با مدیریت جناب آقای عباسقلی سااریگیان در کیلومتر ۱۵ جاده ابرکوه یزد راه اندازی شد.

فولاد کویر کاشان:

کارخانه فولاد کویر کاشان که از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را در زمینه تولید میلگرد آغاز کرده است، یکی از بهترین و با کیفیت ترین میلگردهای تولید داخل را به بازار عرضه می کند.

میلگرد کویر کاشان قابلیت جوشکاری و مقاومت بالایی دارد.

این کارخانه توانایی تولید میلگرد آجدار گیج ۵۲۰ A4 را نیز دارد و علاوه بر سایزهای رایج موجود در بازار، میلگرد گیج ۴۰ را نیز تولید می کند.

▫️ میلگرد صبا فولاد زاگرس:

یکی دیگر از تولیدکنندگان میلگرد در کشور کارخانه فولاد صبا در زاگرس است.

کارخانه فولاد صبا فولاد زاگرس واقع در استان چهار محال و بختیاری در سال ۱۳۹۲ تاسیس شد و در حال حاضر یکی از میلگردهای با کیفیت موجود در بازار ایران توسط این کارخانه تولید می شود.

از دیگر محصولات شرکت فولاد زاگرس صبا علاوه بر میلگرد، نبشی و ناودانی می باشد.

تولید میلگرد صبا فولاد زاگرس در حال حاضر به میلگرد آجدار با گریدهای A3 و A4 محدود می شود.

▫️ میلگرد ظفر بناب:

نام ظفر بناب نیز در فهرست برترین تولیدکنندگان فولاد کشور به چشم می خورد.

کارخانه ظفر بناب واقع در شمال غرب ایران در استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۸۵ افتتاح شد و محصولات آن میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی می باشد.

این مجموعه تولیدی در تولید میلگرد خود از استاندارد DIN اروپا، ASTM آمریکا و استاندارد ملی ایران استفاده می کند و به تولید میلگرد آجدار A2 و A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ مشغول است.

میلگرد وسط:

یکی دیگر از تولیدکنندگان برتر میلگرد در کشور کارخانه میلگرد میانه تبریز است که در سال ۱۳۷۹ در جنوب شرقی شهرستان میانه تاسیس شد.

در مجتمع فولاد میانه انواع گرید میلگرد در سایزهای ۸ تا ۳۲ و بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ تولید می شود.

میلگرد فولاد خراسان

کارخانه فولاد خراسان یکی دیگر از تولیدکنندگان مطرح کشور است که در غرب شهرستان نیشابور به تولید میلگردهای مرغوب مشغول است و میلگردهای تولیدی آن به میلگرد نیشابور نیز معروف است.

این کارخانه از سال ۱۳۸۰ به تولید میلگردهای ساده و آجدار در سایزهای ۸ تا ۳۲ و بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ مشغول است.

▫️ میلگرد شاهین بناب:

فولاد شاهین بناب زیرمجموعه هلدینگ بزرگ فولاد صنعت بناب است و در سال ۱۳۸۲ در شهرستان بناب تاسیس شد. این تولید کننده در زمینه تولید میلگردهای گرید A2 و A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی متر فعالیت دارد. مخفف میلگرد بناب BS-CT می باشد که بر روی بدنه میلگردهای این مجموعه قابل مشاهده است.

مجتمع فولاد بافق یزد:

یکی دیگر از برندهای مطرح تولید میلگرد در ایران، مجموعه بافق یزد است که در سال ۱۳۹۲ با مشارکت شرکت Bascotecnia اسپانیا ساخته و راه اندازی شد و در سال ۱۳۹۳ افتتاح شد.

مجتمع فولاد بافق یزد میلگرد با گرید A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی متر تولید می کند که ظرفیت تولید سالانه آن ۵۵۰۰۰۰ تن می باشد.

فولاد آناهیتا گیلان:

یکی دیگر از تولیدکنندگان موفق و مطرح شمال کشور، مجتمع فولاد آناهیتا گیلان است که از سال ۱۳۸۸ در استان گیلان آغاز به کار کرد.

میلگردهای تولیدی آناهیتا گیلان که با علامت اختصاری AG شناخته می شوند میلگرد با گرید A2 A3 بر اساس استاندارد روسیه و میلگرد AJ 340 و AJ 400 بر اساس استاندارد ملی ایران می باشد.

خرید میلگرد با کیفیت

با توجه به نقش اساسی و مهم میلگرد در ایمنی و استحکام ساختمان، خرید میلگرد باکیفیت و مطمئن از برندهای مطرح و شناخته شده اهمیت ویژه ای پیدا می کند و ما را بر آن می دارد که با خیال راحت خرید کنیم و جان و مال خود را از رفتن نجات دهیم. به مراکز غیر احراز هویت و خرید میلگردهای بدون برند و تقلبی.

مرکز پخش آهن جم با همکاری بهترین تولیدکنندگان میلگرد در کشور کیفیت، اطمینان و قیمت مناسب را به شما ارائه می دهد.

قیمت میلگرد در جماکنون برای شما در دسترس و قابل مشاهده است.