آمریکا به دنبال معرفی روسیه به عنوان کشور حامی تروریسم است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «کارین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید در سخنانی اعلام کرد که دولت آمریکا در حال بررسی احتمال معرفی روسیه به عنوان کشور حامی تروریسم (SST) و همچنین اتخاذ تدابیر دیگری برای تحمیل هزینه های اضافی به این کشور است.

ژان پیر روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: «ما در حال بررسی تعیین روسیه به عنوان کشور حامی تروریسم، همراه با طیفی از پیشنهادات دیگر برای تحمیل هزینه‌های بیشتر به مسکو هستیم.

سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد که دولت ایالات متحده قبلاً اقداماتی را علیه روسیه انجام داده است که همان عواقب تعیین روسیه به عنوان کشور حامی تروریسم را دارد.

یک هفته پیش، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیامی به آنتونی فرستاد. چشمک زدنوزیر خارجه این کشور به وی گفته بود: روسیه را حامی تروریسم معرفی کنید، در غیر این صورت کنگره این کار را انجام خواهد داد.

این هشدار که اوایل این هفته در تماسی بین این دو صورت گرفت، توسط دو منبع آگاه فاش شد، اگرچه سخنگویان وزارت امور خارجه و دفتر پلوسی از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کردند.

در حال حاضر، کنگره آمریکا این اختیار را به وزیر امور خارجه داده است تا روسیه را به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی کند. با این حال، برخی در کنگره می گویند که قانونگذاران می توانند قانونی را تصویب کنند که روسیه را به عنوان “دولت حامی تروریسم” بدون تصمیم وزارت امور خارجه معرفی کند و تنها بر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه فشار بیاورد.