شایعات هفته؛ از ممنوعیت حضور زنان در تبلیغات تا تعطیلی دو هفته ای پارک ها


از شایعه تا واقعیت: هفته گذشته شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر شد که هیچ کدام صحت نداشت. در ادامه به بررسی پر سر و صداترین آنها می پردازیم:

* شایعه تعطیلی دو هفته ای پارک ها

پس از اظهار نظر مختاری، مدیرعامل سازمان پارک ها و باغ ها مبنی بر تعطیلی دو روزه تعدادی از پارک ها در بستر رودخانه و ارتفاعات، شایعه تعطیلی دو هفته ای پارک ها به دلیل کرونا منتشر شد.

در همین راستا، مختاری، مدیرعامل سازمان پارک ها و باغ ها و مطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران، تعطیلی دو روزه پارک ها را به دلیل شرایط جوی تایید و شایعه تعطیلی دو هفته ای را تکذیب کردند.

* شایعه ممنوعیت حضور زنان در تبلیغات

در طول هفته شایعه شده بود که هرگونه «استفاده از زنان در تبلیغات ممنوع است» و این موضوع در فضای مجازی واکنش های زیادی را به همراه داشت. با این حال، دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای تصریح کرد: بر اساس قوانین و مقررات تبلیغات بازرگانی در کشور، هرگونه «استفاده ابزاری» از زنان، مردان و کودکان ممنوع است.

* شایعه جدید درباره مجری تلویزیون

همچنین طی هفته گذشته بار دیگر شایعه ای مبنی بر اینکه زینب ابوطالبی (مجری تلویزیون) و زهرا ابوطالبی (دانشجوی مقیم آمریکا) دختران حمید ابوطالبی (دیپلمات دولت روحانی) هستند منتشر شد.

این شایعه در حالی است که زینب ابوطالب هیچ نسبتی با حمید و زهرا ابوطالبی ندارد.

* فیلم حماقت عمانی به ایرانی ها نسبت داده شد

طی روزهای گذشته ویدئویی در فضای مجازی پخش شد که نشان از بی احتیاطی چند نفر در مواجهه با سیل داشت. برخی افراد این فیلم را به وقوع سیل در استان فارس نسبت دادند اما بررسی ها نشان داد این فیلم مربوط به کشور عمان است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید