فرهنگ بافت، بزرگترین نوآوری برای کشاورزان


کشت آسپتیک بافت ها و سلول ها در شرایط آزمایشگاهی را کشت بافت گیاهی می گویند. شبیه سازی گیاهان با استفاده از این نوع فناوری سلولی مزایای بالقوه زیادی برای بسیاری از بخش ها از جمله کشاورزان محلی، فراهم می کند که آنها می توانند سهام گیاهان را در طول سال تکثیر کنند.

کشت بافت چیست؟

کشت بافت چیست؟

کشت بافت گیاهی یک فناوری موثر است که می تواند برای کشاورزان در مقیاس کوچک و همچنین عملیات تکثیر گیاهان در مقیاس بزرگتر اعمال شود. محیط های کشت از گیاه مادر جمع آوری می شود و این سلول ها یا بافت ها سپس به هزاران گیاه یکسان تبدیل می شوند. کشت بافت به پرورش دهندگان اجازه می دهد تا ژنتیک گیاهان را حفظ کنند، گیاهان قوی تری ایجاد کنند و در نهایت در هزینه ها صرفه جویی کنند و درآمد را افزایش دهند.

نهال های جدید در محیط ژل شونده تحت شرایط محیطی و تغذیه ای کاملاً کنترل شده رشد می کنند. این شرایط کنترل شده باید مساعدترین محیط را برای رشد و تولید مثل سالم فراهم کند.

مزایای کشت بافت گیاهی برای کشاورزان

مزایای کشت بافت گیاهی برای کشاورزان

در سال های اخیر، ما شاهد افزایش اهمیت صنعتی و محبوبیت روش های کشت بافت گیاهی در بین مشاغلی بوده ایم که به دنبال بهبود کارایی تکثیر هستند. کشت بافت فواید زیادی برای هر کسی که در تکثیر گیاه فعالیت می کند، از کشاورز محلی گرفته تا کشاورزی در مقیاس بزرگ، دارد.

بهبود محصول

بهبود محصول

چه چیزی باعث می شود گیاه محصول سالمی تولید کند؟ همه چیز از ژنتیک گرفته تا مدیریت بیماری، کارایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. کشت بافت کشاورزان را قادر می سازد تا ژنتیک مورد نظر یک گیاه مادر سالم را در سراسر محصول بازتولید کنند. فرهنگ بافت به چند دلیل انقلابی است:

  • رشد یکنواخت: با حذف حدس و گمان، کشاورز می تواند برداشت و ذخیره سازی را کارآمدتر مدیریت کند. تغییرات معمولاً در یک گونه اتفاق می‌افتد، اما با این روش‌های ریزازدیادی، کشاورزان می‌توانند آن تغییرات را از بین ببرند و گیاهان یکنواختی را پرورش دهند که دقیقاً به برداشت و مراقبت یکسان نیاز دارند.
  • تقویت ژنتیکی: کشاورزان می توانند بارها و بارها از مزایای ژنتیک کامل بهره ببرند. ژنتیکی که محصولات فراوان و گیاهان قوی و مقاوم به بیماری را در کوتاه ترین زمان تولید می کند، بیشترین پتانسیل سود را دارد.
  • ثبات ژنتیکی: کشاورزان می توانند با استفاده از مخلوط نگهدارنده گیاهی در محصولات، ژنتیک مطلوب را حفظ کنند و خطر از دست دادن ویژگی های ژنتیکی را در طول زمان از بین ببرند. PPM یک فرمول ضدعفونی کننده موثر است و می تواند با هر بار انتقال به ظروف جدید اعمال شود. این فرمول همچنین اجازه می دهد تا نهال ها عاری از آلودگی باقی بمانند.
  • تولید در طول سال: در ترکیب با آب و هوای کنترل شده، از روش های کشت بافت گیاهی می توان برای رشد گیاهان در هر فصل و در تمام طول سال استفاده کرد. کشاورزی که از روش‌های کشت بافت استفاده می‌کند می‌تواند با افزایش مقدار محصول – چه در مورد کاهو یا موز – و همچنین دفعات برداشت، درآمد خود را افزایش دهد.

مشکلات پیش روی کشاورزان

مشکلات پیش روی کشاورزان

از هر کشاورز بپرسید، او به شما خواهد گفت که همیشه مشکلاتی دارد که باید ریشه کن شود. کشت بافت می تواند مشکلات را با تأثیر بر ریشه های آنها کاهش دهد.

رشد قارچ؟ راندمان پایین؟ گیاهان بیمار؟ عفونت های ویروسی؟

اجرای روش های کشت بافت و فرمول استریل کردن همه این مشکلات را برطرف می کند.

کشاورزان کشورهای در حال توسعه می توانند از کشت بافت برای بهبود ژنتیک و افزایش عملکرد و تغذیه کشور خود و بهبود صادرات استفاده کنند. در آفریقا، کشت بافت کشاورزان را قادر می سازد تا برنج های تقویت شده ژنتیکی را پرورش دهند که در شرایط سخت تر زنده می ماند و عملکرد بالاتری ارائه می دهد. کشت بافت، سرمایه گذاری همچنین در بین کشاورزان موز، به ویژه کسانی که به دنبال تکثیر مزارع موز عاری از بیماری هستند، محبوب است. علاوه بر این، تولیدکنندگان متخصص در گیاهان زینتی، عجیب و غریب یا کمیاب شناخته شده اند که از روش های کشت بافت برای اطمینان از رشد قوی گیاه و در نتیجه سود بالا استفاده می کنند.

کشت بافت و کشاورزان شاهدانه

کشت بافت و کشاورزان شاهدانه

آنچه برای صنعت کنف مهم است تکمیل جوانه است. چه چیزی باعث ایجاد گیاه “کامل” کنف می شود؟ ژنتیک و خلوص بهینه (بدون فلزات سنگین یا مواد شیمیایی مضر).

همراه با گسترش صنعت کنف، اهمیت دقت ژنتیکی آشکار می شود. با افزایش تحقیقات، ما شاهد پرورش نهال های کنف هستیم که باید حجم بالای تقاضا را برآورده کنند. تقاضا در بالاترین حد خود قرار دارد و در حال حاضر گزارش‌هایی وجود دارد که صنایع آمریکای شمالی در تلاش هستند تا با تقاضای مصرف‌کننده هماهنگی داشته باشند.

با افزایش محبوبیت محصولات شاهدانه و شاه بلوط، تولیدکنندگان چگونه با قوانین روزافزون همگام خواهند شد؟ پاسخ ساده است؛ از طریق استفاده از کشت بافت. آنها می توانند با تولید هزاران گیاه یکسان و باکیفیت فراتر از انتظارات باشند و فقط چند سلول از گیاه مادر کامل ژنتیکی می گیرد. در حالی که به طور بالقوه هزینه های تکرار کلی را کاهش می دهد (در حالی که مشکلات رایج را حذف می کند).

امروزه هر کشاورز که به دنبال ارتقای کیفیت محصول خود و افزایش راندمان تولید مثل است باید در کشت بافت سرمایه گذاری کند.

کشت بافت

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟