آغاز بازار ارزهای دیجیتال با صرافی کوکوین


در سال‌های اخیر، ارزهای دیجیتال به سرعت جای خود را در بین مردم باز کرده‌اند و تعداد فعالان و کاربران این حوزه دیجیتال در حال افزایش است. امروزه ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی با ارزش به حساب می آیند. فعالیت‌ها در این زمینه محدود به مردم نیست و بسیاری از دولت‌ها نیز از ارزهای دیجیتال برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند. در این سال ها تعداد زیادی جذب کار در این بازار شده اند.

فعالیت در این بازار نیازمند پلتفرم مبادله ارزهای رمزنگاری شده مانند صرافی کوکوین، صرافی بایننس، صرافی نوبیتکس و … است که بازارهای مالی ریسک های مختلفی را برای کاربران به همراه دارند، مانند: انتخاب اشتباه صرافی، افراد متقلب، عدم تسلط بر بازارهای مالی و …. شروع یک فعالیت در بازار مالی نیاز به فردی دارد که بتواند هم به ضرر و هم سود بازار فکر کند و خطرات آن را بشناسد. زیرا فعالیت در این بازار به عهده خود شخص است و نمی توانید اشتباهات خود را به گردن دیگران بیندازید. انتخاب های هر معامله گر باید بر اساس اسناد و تحقیقات معتبر باشد.

در این صفحه به یکی از ارزهای برجسته خارجی پرداخته شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان می توانید به سایت ایران بروکر مراجعه کنید.

بزرگترین و معروف ترین صرافی دنیا را می توان صرافی بایننس نامید. گردش مالی حساب صرافی بایننس به میلیون ها دلار در روز می رسد. پیش از اجباری شدن احراز هویت در صرافی بایننس، کاربران ایرانی نیز در این صرافی محبوب فعال بودند. پس از اینکه معامله گران مجبور به احراز هویت شدند، صرافی بایننس از دسترس ایرانیان خارج شد. بنابراین کاربران تحت تحریم مجبور بودند برای ادامه فعالیت خود سایر صرافی های ارز دیجیتال را انتخاب کنند.

تحریم های بین المللی همواره یکی از بزرگترین موانع کار ایرانیان در خارج از کشور بوده است. حضور نام ایران در فهرست تحریم های بین المللی باعث شده تا صرافی های برتر دنیا از ارائه خدمات به ایرانیان خودداری کنند. کاربران ایرانی فعال در صرافی بایننس قبل از قانون احراز هویت با IP کشوری غیر از ایران در این صرافی کار می کردند.

اهمیت امنیت در ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال دارایی دیجیتال هستند و نمی توان آنها را به صورت فیزیکی ذخیره کرد. بنابراین، حفظ ایمنی آنها بسیار مهم است. زیرا نمی توانید آنها را در جیب خود نگه دارید و در صورت بروز اتفاقی از ارزهای دیجیتال خود محافظت کنید. ریزش های اخیر بازار ارزهای دیجیتال می تواند نشانه خوبی برای کاربران این حوزه باشد تا بیشتر به ریسک های بازارهای مالی فکر کنند و برای دارایی های خود تصمیم جدی بگیرند. معامله گران برای دسترسی به اطلاعات و آموزش های مختلف نیاز به یک مرجع معتبر دارند تا بتوانند از وب سایت ایران بروکر به عنوان یک مرجع آموزشی قدرتمند استفاده کنند.

صرافی کوکوین یکی از برترین صرافی های ارز دیجیتال است که بستر تبادل ارز دیجیتال را ارائه می دهد که به معنای امکان خرید، فروش و معامله ارزهای دیجیتال برای کاربران در سراسر جهان است. صرافی کوکوین به کاربران برای وام دادن یا به اشتراک گذاری ارزهای دیجیتال خود پاداش می دهد، صرافی کوکوین هزینه کمی را برای تراکنش های معامله گران دریافت می کند که آن را به گزینه ای جذاب برای کاربران تبدیل می کند.

باید توجه داشته باشید که بازارهای مالی همه سود و درآمد دلاری نیستند و زیان نیز سهم زیادی از این بازار را به خود اختصاص داده است. اگر نمی دانید چگونه در بازارهای مالی فعالیت کنید، مطمئن باشید که به سرعت سرمایه خود را از دست خواهید داد.

صرافی سکه

برای درک بهتر، Kucoin به سادگی یک پلتفرم جهانی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که کاربران زیادی از سراسر جهان دارد، این صرافی ادعا می کند که بیش از ۸ میلیون کاربر دارد. روزانه بیش از ۴۰۰ ارز دیجیتال در این صرافی خرید و فروش می شود. به گفته مدیران این شرکت، صرافی کوکوین در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد. اما صرافی کوکوین در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد و در همان سال شروع به کار کرد. حجم تراکنش های صرافی کوکوین حدود ۲۰ برابر کمتر از حجم تراکنش های صرافی بایننس است، اما همین حجم گردش حساب برای کاربران کافی است و باعث می شود نقدینگی مناسبی برای تراکنش ها داشته باشند.

پس از Binance، Coinbase، Hobby و FTX، کوکوین بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان از نظر حجم معاملات است و حجم معاملات ارزهای دیجیتال مختلف در این پلتفرم به بیش از ۱.۵ میلیارد دلار در روز می رسد. طبق بررسی‌ها، پلتفرم کوکوین جایگزین اصلی صرافی بایننس برای معامله‌گران ایرانی شد. اگرچه تحریم ها همچنان پابرجاست، اما بسیاری از معامله گران ایرانی به این صرافی روی آوردند تا به تجارت و تجارت ارزهای دیجیتال بپردازند.

برای Kocoin ثبت نام کنید

افتتاح حساب در Kocoin کاملا رایگان است و کمتر از چند دقیقه طول می کشد. این صرافی بر اساس کمیسیون عمل می کند. یعنی فعالیت کاربران در صرافی کوکوین رایگان است. اما برای هر تراکنش درصد بسیار کمی از مبلغ تراکنش به عنوان کمیسیون کوکوین در نظر گرفته می شود.

معاملات را معرفی کرده است. اساساً به عنوان یک مشاور رباتیک برای سبد ارزهای دیجیتال شما عمل می کند.

پلت فرم معاملاتی

صرافی کوکوین (KUCOIN) مانند صرافی بایننس، علاوه بر امکان معامله در وب سایت، دارای اپلیکیشن مخصوص موبایل است که معاملات را برای کاربران آسان می کند. کوکوین اپلیکیشنی برای سیستم های اندروید و iOS طراحی کرده است. پلتفرم کوکوین بسیار شبیه به پلتفرم صرافی بایننس است. پس از ثبت نام در کوکوین و ورود به پلتفرم معاملاتی کوکوین، کاربران می توانند بازار را مشاهده کنند، ارز دیجیتال خرید و فروش کنند، معامله کنند و غیره.

خرید و فروش در کوکوین

سبک کار صرافی ها در بازار ارزهای دیجیتال متمرکز و غیرمتمرکز است. صرافی کوکوین مانند صرافی بایننس به عنوان یک صرافی متمرکز شناخته می شود. برای اینکه بفهمید صرافی متمرکز چیست، تصور کنید چند بیت کوین دارید که می خواهید بفروشید و من خریدار بیت کوین شما هستم تا من و شما بتوانیم ارز دیجیتال مورد نظر خود را بخریم و بفروشیم. ما پلتفرمی داریم که خریداران و فروشندگان را در مقابل یکدیگر قرار می دهد. به عبارت ساده، خریداران و فروشندگان فعال در KoCoin سفارش خرید یا فروش خود را ثبت می کنند و این پلتفرم خیلی سریع تراکنش بین خریداران و فروشندگان را جوش می دهد و در ازای آن مقداری کارمزد از تراکنش دریافت می کند. سیستم COCOIN در میان سفارش‌های فروش مطابق با سفارش‌های خریدی که سایر معامله‌گران داده‌اند جستجو می‌کند و سفارش‌های خرید و فروش را تکمیل می‌کند. به طور کلی صرافی کوکوین هیچ ارز دیجیتالی را به کاربران نمی فروشد و تنها یک واسطه بین خریداران و فروشندگان است که برای هر تراکنش پورسانت دریافت می کنند. پس از نصب صرافی کوکوین در سیستم موبایل یا ثبت نام در سایت صرافی کوکوین، امکان معامله را خواهید داشت.

واریز و برداشت

صرافی کوکوین امکان شارژ حساب معاملاتی را با ارزهای فیات یا ارزهای دیجیتال ارائه می دهد، معمولاً کاربران در این صرافی حساب خود را با بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری شارژ می کنند و سپس با تبدیل آن به ارز دیجیتال دیگری به معامله می پردازند.

کارمزد در کوین

با توجه به نظر کاربران، کارمزد در صرافی کوکوین کم است و البته کارمزد این صرافی در بخش های مختلف متفاوت است، اما به طور کلی می توان گفت که کارمزد این صرافی نسبت به سایر صرافی ها مناسب است. . همانطور که گفته شد، صرافی کوکوین برای تراکنش ها از معامله گران کارمزد دریافت می کند. همچنین کاربران در هنگام برداشت سرمایه خود مبلغی را پرداخت می کنند که میزان آن بستگی به ارز دیجیتال برداشت شده دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید تتر را در پلتفرم Tron (trc20) برداشت کنید، هزینه شما ۱ دلار است.

رتبه بندی مبادلات سکه

همانطور که در قسمت های دیگر این مقاله اشاره شد، صرافی کوکوین جزو صرافی های برتر محسوب می شود. این صرافی رتبه ۵ را در وب سایت COINMARKETCAP دارد.

تنوع در ارائه ارزهای دیجیتال

کوکوین بیش از ۶۰۰ ارز دیجیتال را برای خرید، فروش و تجارت به کاربران ارائه می دهد. افرادی که به دنبال ارزهای دیجیتال مختلف هستند می توانند از این صرافی استفاده کنند. این صرافی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال موجود مانند: بیت کوین، دوج کوین، اتریوم، شیبا، لونا ۲ و غیره پشتیبانی می کند.

پشتیبانی از کاربران

کاربران ایرانی به پشتیبانی اهمیت زیادی می دهند. صرافی کوکوین پشتیبانی های متنوعی را به کاربران خود ارائه می دهد، اما متاسفانه از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند. برای اینکه بتوانید با کارکنان پشتیبانی این صرافی ارتباط برقرار کنید، باید با آنها به زبان انگلیسی صحبت کنید.

آیا صرافی کوکوین برای ایرانیان مناسب است؟

نمی توان گفت که صرافی کوکوین برای ایرانیان کاملا مناسب است زیرا صرافی کوکوین مانند سایر صرافی های خارجی اعلام کرده است که به معامله گران کشورهای تحریم شده خدمات ارائه نمی دهد. اما تفاوت صرافی کوکوین و صرافی بایننس در این است که صرافی کوکوین احراز هویت را برای کاربران اجباری نکرده است و کاربران می توانند با استفاده از IP های مختلف، ارزهای دیجیتال را خریداری و بفروشند. IP کشور در نظر گرفته شده توسط معامله گران نباید جزو کشورهای تحریم شده باشد و باید از IP ثابت استفاده شود.

خطر مسدود شدن حساب های کاربران ایرانی در صرافی کوکوین دور از ذهن نیست زیرا ممکن است مدیران صرافی کوکوین مانند بایننس تصمیم بگیرند که احراز هویت را اجباری کنند.

مهم نیست معامله گران در کدام بازار مالی فعالیت می کنند، چیزی که باید به آن توجه کنید آموزش است زیرا اگر کاربران ندانند قوانین بورس یا بازار چیست، باید این دانش را از طریق تجربه و از دست دادن یاد بگیرند. سرمایه آنها گرفتن.