استقرار سامانه جامع مدیریت اطلاعات پروژه در شرکت مهندسی و توسعه گازبه گزارش شانا، رضا نوشادی امروز (یکشنبه ۱۸ مرداد) در جلسه استقرار سامانه جامع مدیریت اطلاعات پروژه در شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران که با حضور مدیران، مدیران اجرایی، رؤسا و این پروژه برگزار شد، گفت: پیمانکار (گروه نرم افزاری آفام). در خصوص آموزش کاربران سامانه در مجموعه ها سریعاً اقدام و اطلاعات مورد نیاز کارفرما، مشاور و پیمانکار در آن درج شود.

وی ادامه داد: حداکثر استفاده از ظرفیت این سامانه بستگی به میزان استفاده کاربران دارد و همه دست اندرکاران پروژه ها باید از روش های سنتی و وقت گیر فعلی به روش های جدید و پرسرعتی روی آورند که این امکان را فراهم کند. دسترسی به خلاصه اطلاعات در کوتاه ترین زمان ممکن. سازگار شدن

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با اشاره به مشکلات فعلی پروژه ها در فرآیند تحویل موقت، تصریح کرد: ما متعهد به رفع دغدغه های فنی کاربر و رفع تمام پانچ لیست پروژه ها هستیم، اما گاهی اوقات کاربر درخواست هایی را مطرح می کند. فراتر از چارچوب تعریف شده پروژه که باعث می شود مشکل در فرآیند تحویل موقتی باشد.

نوشادی از برگزاری نشست مشترک با بهره برداران در آینده نزدیک خبر داد و افزود: جلسات مشترک با همکاران در مناطق عملیاتی انتقال گاز و پالایشگاه ها باعث ایجاد تفاهم و رفع موانع فعلی در تحویل موقت می شود.

وی همچنین با بیان اینکه اکنون انرژی زیادی صرف گزارش مستمر پیشرفت پروژه ها می شود، گفت: باید داشبورد مدیریتی حاوی اطلاعات و وضعیت پروژه ها بر روی سایت شرکت قرار داده شود تا ذینفعان و ذینفعان مختلف بتوانند بر روند پیشرفت پروژه ها نظارت داشته باشند. انجام فعالیت ها از زوایای مختلف و آشنایی با مدیریت پروژه آنها. ارتقا دهید

رسیدن به سطح استاندارد حرفه ای جهان

علی سرپاک مدیر برنامه ریزی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران نیز در این جلسه با تشریح ضرورت استقرار این سامانه گفت: شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به عنوان یک سازمان پروژه محور مطابق با تغییر مستمر اطلاعات پروژه ها، درخواست ها می باشد. از ذینفعان برای دسترسی به این اطلاعات و کنترل فعالیت ها مستلزم ایجاد یک سیستم یکپارچه است تا بتواند با گذر از عملکرد جزیره در جمع آوری اطلاعات، نظارت بر فرآیند کار را برای مخاطبان مختلف نظام مند و سرعت بخشد.

وی با بیان اینکه استقرار سامانه جامع مدیریت اطلاعات علاوه بر تسریع در دسترسی به اطلاعات و کنترل آسان تر، امکان تهیه گزارش های مختلف متناسب با درخواست ذینفعان مختلف را ایجاد می کند، اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه، برای هر ذینفع یک نام کاربری ایجاد می‌شود که این موضوع باعث کاهش ارسال گزارش‌ها می‌شود و آنها به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را با توجه به سطوح دسترسی خود دریافت می‌کنند.

مدیر برنامه ریزی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران کاهش بروکراسی و کنترل هزینه پروژه را از دیگر مزیت های این سامانه دانست و ادامه داد: در مراحل بعدی استقرار سامانه، از ابتدای ابلاغ یک پروژه توسط ملی. شرکت گاز ایران به فرآیند انتخاب پیمانکار، نوع قرارداد و قرارداد با تمام جزئیات قابل رصد برای سطوح مختلف است که در محاسبه تاخیرهای پروژه بسیار مفید است.

سرپاک با بیان اینکه در مرحله فعلی مدارک مهندسی، محصول و اجرا در این سامانه وارد شده و قابل رصد است، گفت: در مراحل بعدی مواردی مانند کنترل هزینه و ریسک به آن اضافه می شود تا در طولانی مدت شرکت کنیم. -برنامه ترم در زمینه دانش مدیریت پروژه. برای رسیدن به استانداردهای حرفه ای مدرن دنیا.

وی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران را مجموعه ای پیشرو در ایجاد سامانه جامع مدیریت اطلاعات پروژه ها دانست و تاکید کرد: در حال حاضر شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت درخواست های متعددی برای همکاری و استفاده از فرآیندهای شرکت ما دارند که می تواند با موفقیت در این زمینه مهم به دست آورد. سایر گروه های صنعت نفت نیز گسترش یافتند.