دفتر صدر: اعتراضات مربوط به فساد است نه نامزد چارچوب هماهنگی


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، «ابراهیم الجباری» مدیر دفتر «سید مقتدی صدر» رهبر جنبش صدر در بغداد مدعی شد که این اقدامات تحت رهبری و رهبری نبوده است. جنبش صدر، پس از شورش های حامیان این جنبش.

الجباری به پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: تظاهراتی که برگزار می شود مربوط به جنبش صدر نیست، اما این جنبش بخشی از تظاهرات است و تحت رهبری آن نیست.

این در حالی است که دیروز جنبش صدر بار دیگر در اقدامی غیرقانونی هواداران خود را به تظاهرات دعوت کرد و فضای بغداد را متشنج و آشفته کرد. چهارشنبه گذشته این معترضان طرفدار صدر به ساختمان مجلس حمله کردند و به اموال عمومی آسیب رساندند.


شورش حامیان صدر

الجباری مدعی شد: راه حل حذف مفسدان معروف و معرفی برخی افراد به دستگاه قضایی است. در این صورت می توانید به چند راهکار فکر کنید. تظاهرات امروز هم مربوط به محمد شیعه است [السودانی] کاندیدا چارچوب هماهنگی ندارد اما مربوط به فساد است».

وی با بیان اینکه در صورت تغییر سودانی، «فساد دیگری جایگزین او می شود و ما این را قبول نداریم»، تصریح کرد: مردم خواهان یک دولت واقعی هستند که در خدمت همه مردم عراق باشد. هنگامی که جریان [صدر] بخشی از تظاهرات است پس جزء مردم محسوب می شود.

مدیر دفتر صدر با بیان اینکه مواضع جنبش صدر متعلق به عراق است نه در خارج از این کشور، مدعی شد: بسیاری از مردم درباره دعوت به تظاهرات توییت می کنند اما مردم آنها را نمی شناسند. اما برخی می گویند که این تظاهرات متعلق به صدری ها است.

الجباری همچنین درباره درخواست افراد و گروه های سیاسی برای مذاکره گفت: صدر این موضوع را به مردم واگذار کرده است. ملت با تحصن، ورود به مجلس را انتخاب کردند، ملت به دولت ها بدگمان است و بحران به اعتماد مربوط می شود.

در پی تشدید ناآرامی ها در بغداد به دلیل تظاهرات خیابانی حامیان جنبش صدر، تعدادی از معترضان طی هفته گذشته برای دومین بار وارد ساختمان پارلمان عراق شدند.

احزاب سیاسی عراق امروز منتظر جلسه پارلمان بودند تا روند سیاسی جدید آغاز شود، اما جنبش صدر بار دیگر در اقدامی غیرقانونی، هواداران خود را به تظاهرات دعوت کرد و فضای بغداد متشنج و آشفته بود.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید