هر متر خانه در تهران ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان – اقتصاد برتر


در تیرماه امسال متوسط ​​قیمت یک مترمربع مسکن در شهر تهران ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل ۵.۸ و ۳۸.۸ درصد افزایش داشته است.

تهران – اختازبرتر – ۹ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصاد به نقل از ایسنا، گزارش تحولات بازار مسکن در تهران که توسط بانک مرکزی منتشر شده حاکی از آن است که در تیرماه میانگین قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده است. از طریق بنگاه های معاملات ملکی تهران ۴۱ میلیون بود. و ۷۰۰ هزار تومان که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۵.۸ و ۳۸.۸ درصد افزایش داشته است.

همچنین تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود ۱۰.۳ هزار مورد بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال ۱۴۰۰ به ترتیب ۲۵.۸ درصد کاهش و ۱۰۳ درصد افزایش نشان می دهد. با توجه به قدمت ساختمان در تهران نشان می دهد که واحدهای با ۳۰.۱ درصد سهم بیشترین سهم را دارند. این در حالی است که در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، بیشترین قیمت هر مترمربع خانه در منطقه یک ۸۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و کمترین آن در منطقه ۱۸ با ۲۰ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان بوده که هر کدام با ۳۵ افزایش. درصد در منطقه یک و ۵۴.۶ درصد در منطقه ۱۸.

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک مترمربع بنا در تیرماه امسال نیز حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در بازه قیمتی ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۱۲.۸ متری درصد بیشترین سهم را از تعداد معاملات شهر تهران به خود اختصاص داده است. و بازه قیمتی ۳۰ تا ۳۵ و ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان با سهم ۱۲.۳ و ۱۰.۷ درصدی در رتبه بعدی قرار دارد.

  • وضعیت اجاره خانه در تهران

از سوی دیگر در تیرماه امسال توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر اساس ارزش هر واحد نشان می دهد که واحدهای مسکونی به ارزش یک میلیارد تا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با سهم ۱۵.۳ درصدی. بیشترین سهم از معاملات را به خود اختصاص داده است. داشته اند. همچنین توزیع معاملات مسکن بر اساس مناطق شهری شهر تهران حاکی از آن است که منطقه ۵ با ۱۴.۶ درصد از کل معاملات، بیشترین سهم از معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده است. همچنین بررسی شاخص اجاره بهای مسکن در شهر تهران و کل مناطق شهری در تیرماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۷.۴ و ۵۲.۳ درصد رشد نشان می دهد.

قیمت هر متر خانه در تهران به 41 میلیون و 700 هزار تومان رسید

قیمت هر متر خانه در تهران به 41 میلیون و 700 هزار تومان رسید