Finohack فرصتی برای چالش های کارآفرینان است


نشست خبری فینوهاک و رونمایی از این سایت صبح روز شنبه ۱۷ مردادماه با حضور مدیران ارتباطات و اصحاب رسانه فردا در فضای کاری فینووا برگزار شد.

در ابتدای این رویداد، سروش اکبرزاده، رئیس شتابدهنده و کوورک فینووا و مدیر اجرایی فاینوهک به معرفی روند شکل گیری فین تک و اهداف این رویداد پرداخت. وی گفت: از اسفندماه سال گذشته زیر مجموعه های فردا ارتباطات و بانک آینده گرد هم آمدند و بیش از ۱۰۰۰ ساعت کار تحقیق و توسعه انجام شد و چالش ها شناسایی شد و شرکت تکنوجارت نیز به ما اضافه شد. در این مدت زمینه های مالی مختلف را بررسی کردیم، استارت آپ های مشابه خارجی را مشاهده کردیم و نیازهای فعلی اکوسیستم مالی کشور را دیدیم و به شش دسته اصلی رسیدیم که هر کدام چالش های متفاوتی داشتند، این شش دسته را همراه با مقالات سایت قرار دادیم. و البته دست عزیزان برای ایده پردازی باز است.

وی افزود: از دو هفته آینده کارگاه های این دوره آغاز می شود که شامل حدود ده کارگاه وبینار و یک کارگاه تیم سازی حضوری خواهد بود و پس از آن سه هفته جلسات مشاوره خصوصی برای تیم هایی برگزار می شود که تیم ها می توانند رزرو کنند.البته یک هفته قبل از رویداد حضوری نیز یک پروسه پیش غربالگری خواهیم داشت.در این قسمت تیم ها سوالات خود را مطرح می کنند و از مشاوره حضوری بهره مند می شوند و در نهایت در روز سوم رویداد، زمان ارائه MVP است.

سخنران بعدی مریم نجفی مدیرعامل فینووا بود که پس از اشاره به آمار سرمایه گذاری در استارت آپ های فین تک گفت: فین تک ترسناک نیست، بلکه حوزه جذابی است. حجم سرمایه گذاری در فین تک ها در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل سه برابر رشد داشته است. جالب است بدانید که حجم این سرمایه گذاری در منطقه منا نیز ۴۱ درصد رشد داشته است و این تمایل به این دلیل است که تمایل به سرمایه گذاری نفت در منطقه کاهش یافته است.

مدیرعامل فینووا در خصوص حوزه های سرمایه گذاری ادامه داد: اینسورتک ها بخش جذابی برای سرمایه گذاری هستند، لن تک ها نیز با توجه به خدماتی که ارائه می دهند توانستند توجه سرمایه گذاران خطرپذیر را به خود جلب کنند.

سخنران سوم حمید علیمحمدی مدیرعامل تکنوترید بود که طی سخنانی علاوه بر اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری گفت: تکنوترید در دو سال گذشته مسیری را در راستای طراحی نقشه راه طی کرده است. به همین دلیل تقریباً هیچ تماسی برای سرمایه گذاری نداشتیم، ما کار خود را با VC خود شروع کردیم و سال گذشته استودیوی استارتاپی خود را راه اندازی کردیم و استارت آپ های ما در زنجیره ارزش مشتریان بانک تجارت فعالیت می کنند و در طول همکاری با Finohack، چهار چالش اصلی را معرفی کردیم. تراکنش‌های الگوریتمی، اعتبارسنجی مشتری، فراسویه و مدل‌سازی رفتار مشتریان بانک.

در قسمت پایانی این رویداد پنلی به سرپرستی آرش سروری برنامه نویس حوزه فناوری برگزار شد. در این پنل مریم نجفی مدیرعامل فینووا، حمید علیمحمدی مدیرعامل تکنوتازارت، کاوه رعدی مدیرعامل شیرم کارت، سعید قدوسی نژاد مدیرعامل فینوتک و فرشید اردوانی معاون بازاریابی و عملیات شرکت فردا کمونیک حضور داشتند. حضور داشت.

کاوه رادی در این پنل با اشاره به فعالیت همراه کارت گفت: همراه کارت در حال حاضر دومین اپلیکیشن پرطرفدار کشور از نظر کاربران است، در حال برنامه ریزی برای تبدیل شدن به یک سوپرمارکت مالی هستیم، اگر راهکار مردم در راستای یک موضوع خاص باشد. مشکل برای حل چالش کاربر، آنها می توانند از پایگاه کاربر با کارت نیز استفاده کنند، زیرا معماری کارت به سمتی می رود که هم از طریق پلاگین ها و هم از طریق سرویس های باز، بتواند با بازار خارجی کار کند.

حمید علیمحمدی همچنین گفت: فینوتک بستری برای ارائه api است و خدماتی که ارائه می دهد در جهتی است که استارت آپ ها کار خود را از صفر مطلق شروع نکنند و بر بهبود کسب و کار و تجربه کاربری تمرکز کنند. حضور ما در Finohack همچنین دسترسی پیچیده به این apis را ساده می کند و به این تیم ها پرش زمانی خوبی می دهد.

فرشید اردوانی نیز پس از معرفی فردا ارتباطات به عنوان بازوی نوآوری و فناوری بانک آینده گفت: ارتباطات فردا قطب گسترده ای برای پاسخگویی به تمامی حوزه های پرداخت و بانکداری است.

مریم نجفی ادامه داد: هدف ما حمایت از کارآفرینان است چرا که عمده ترین دلایل شکست استارت آپ ها در دنیا عدم دسترسی به سرمایه و عدم تمرکز بر ارائه خدمت مشخص است. در کشورهای توسعه یافته، افراد قبل از ورود به دنیای تجارت، تحقیقات عمیق تری انجام می دهند.

وی افزود: ترکیب ما در فاینوهاک با کارتی با تجربه بازار، فینوتک که یکی از خدمات باز بانکی است، ارتباط فردا با شبکه ارزشمند خود و تجربه غنی فینووا با مربیان و سرمایه گذاری در این تیم ها ترکیب شده است که این ترکیب ارائه می دهد. فرصتی ویژه برای کارآفرینان، این هکاتون زمانی موفق می شود که شاهد ارائه های ارزشمند سرمایه گذاری باشیم.

علیمحمدی در ادامه افزود: در حال ایجاد فضای نوآوری در نزدیکی کارخانه نوآوری آزادی برای استقرار تیم ها هستیم، چشم انداز ما CVC و ارزش افزوده ما اتصال استارت آپ ها به بانک است.

شرکای این رویداد شرکت ارتباطات فردا، فینوتک، کارت، تکنو تجارت و فینووا برگزارکننده این رویداد هستند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟