اولین همایش فرهنگی ستادی شرکت ملی نفت برگزار می شودبه گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، حجت الاسلام والمسلمین محسن عدوی روز یکشنبه (۱۸ مردادماه) در اولین نشست مشترک روسای شوراهای فرهنگی و ستاد اقامه نماز تمامی شرکت های تابعه کشور. شرکت نفت ایران گفت: فعالیت فرهنگی مؤثر در گرو کار گروهی است زیرا فرهنگ مقوله ای چند بعدی است.

وی اظهار داشت: استفاده از ایده های نو و خلاقانه منجر به کارهای فرهنگی بیشتر می شود. وی تصریح کرد: برای توسعه امور فرهنگی نیازمند مدیریت غیرمتمرکز اما با وحدت در راهبردها هستیم.

مشاور فرهنگی مدیرعامل شرکت ملی نفت افزود: فرهنگ مقوله ای گذرا و کوتاه مدت نیست، از این رو کار فرهنگی نیز مستلزم فعالیت مستمر و پویا است، از این رو پیامدهای برنامه های فرهنگی بلندمدت است.

عدوی با بیان اینکه پرداختن به مسائل فرهنگی باید به صورت تخصصی انجام شود، افزود: در سایه فرهنگ سازی می توانیم تعلقات سازمانی کارکنان را ارتقا دهیم که منجر به کارایی و اثربخشی بهتر می شود.

وی گفت: آسیب شناسی ضروری است; از این رو یکی از اهداف این گونه جلسات پرداختن به مسائل آسیب شناسی است.

مشاور فرهنگی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: آسیب شناسی امور فرهنگی در حین انجام کار نیز امری ضروری است، بنابراین اولین قدم در برخورد با مسائل فرهنگی مقوله آسیب شناسی است.

ادوی افزود: برای یکسان سازی مقرر شده است که تمامی امور فرهنگی شرکت های تابعه در چارچوب برنامه های شورای فرهنگی انجام شود.

رئیس ستاد اقامه نماز شرکت ملی نفت ایران در پایان افزود: تا پایان ماه شاهد برگزاری اولین همایش فرهنگی ستاد اقامه نماز این شرکت و تمامی اساتید ستاد اقامه نماز و اقامه نماز خواهیم بود. شورای فرهنگی در این گردهمایی تخصصی و فرهنگی حضور خواهد داشت.