بارش شدید باران در هرمزگان مشکلی برای مادران باردار در مناطق صعب العبور ایجاد نکرد


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عبدالجبار زکاری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز اظهار داشت: در پی اخطار قرمز وضعیت جوی و احتمال طغیان رودخانه ها و مسدود شدن راه های ارتباطی در هرمزگان به علت به منظور حفظ سلامت و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار برای مادران باردار ساکن در مناطق صعب العبور استان، هماهنگی های لازم توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان های تابعه به منظور اسکان موقت مادران باردار انجام شد. مناطق مختلف استان

در همین راستا و از زمان صدور هشدار سازمان هواشناسی در استان هرمزگان، ۲۲ مادر باردار از مناطق صعب العبور و مناطقی که احتمال بسته شدن راه های ارتباطی آنها در زمان بحران سیل وجود داشت، توسط بهداشت و درمان. و شبکه های درمانی شهرستان های تابعه (بندرعباس ۴، میناب ۷) ۲ نفر، رودان ۲ نفر، جاسک ۳ نفر، بشاگرد ۱ نفر، سیریک ۲ نفر و بستک ۳ نفر با پیگیری و هماهنگی انجام شده اسکان موقت داده شدند. مکان های امن برای جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از بسته شدن راه های ارتباطی. در صورت نیاز دسترسی آسان و به موقع به مراکز درمانی داشته باشید.

به گفته زکری، در این مدت ۷۴ مادر باردار با توصیه کارشناسان بهداشتی و پس از پیگیری به منازل بستگان خود در مکان های امن هدایت شدند. همزمان چهار مادر باردار نیازمند خدمات درمانی از مناطق صعب العبور (۲ نفر از بشاگرد، یک نفر از جاسک و یک نفر از سیریک) با کمک نیروهای امدادی اورژانس به مراکز درمانی اعزام شدند.

انتهای پیام/ ۳۷۲۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید