هزینه ۷.۵ میلیاردی ایران در لیگ های والیبالگزارش کردن شهرآرانیوز; به گفته رئیس فدراسیون والیبال، هزینه حضور تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت ها بیش از ۷ میلیارد تومان بوده است. محمدرضا داورزنی درباره کمک های دولتی و هزینه های مالیاتی گفت: سال گذشته گفتند ۱۰ میلیارد به شما می دهیم، بعد نزدیک المپیک آقای نوبخت گفتند ۳ میلیارد به والیبال می دهیم اما ۶۵ درصد از ۱۰۰ درصد را به ما دادند.

یک هفته بعد از اینکه گفتند ۳ میلیارد می دهیم، نامه مالیاتی آمد که ۴ میلیارد مالیات بدهید. وی درباره هزینه حضور تیم ملی والیبال در لیگ ملت ها گفت: تیمی که به لیگ ملت ها اعزام کردیم نزدیک به ۵۸ روز خارج از ایران بود و تا زمان بازگشت ۷.۵ میلیارد تومان برای فدراسیون هزینه داشت. حالا که می خواهیم تیم دختران را به فیلیپین بفرستیم، بلیت کمتر از ۳۵ میلیون تومان پیدا نمی کنیم. تلاش می کنیم منابع بهتری در اختیار فدراسیون قرار دهیم و از نظر اقتصادی بیشتر کار کنیم اما گاهی نمی توان کاری کرد. رئیس فدراسیون والیبال همچنین درباره بدهی ایران به فدراسیون جهانی بابت حق پخش مسابقات توضیحاتی ارائه کرد.

این داور در این خصوص گفت: کشورهای عضو فدراسیون جهانی والیبال برای پخش تلویزیونی مسابقات باید هزینه ای را به فدراسیون جهانی پرداخت کنند. در گذشته ۳۵۰ هزار دلار برای پخش لیگ جهانی سیمای دوستان پرداخت کردند. بعد از مدتی فدراسیون جهانی به ما گفت که پول واریز نکنیم چون منبع پول ایران است و مسدود می شود. ما از حساب شما پول برداشت می کنیم. حساب ما همان پرداخت هایی است که منظور برد و باخت ما در لیگ جهانی بود. در مقطعی طلب ما از فدراسیون جهانی حدود ۶۰۰ هزار دلار بود.

به صداوسیما گفتیم پول ندهد و این را به ما بدهد، فدراسیون جهانی هم از حساب ما برداشت می کند. فدراسیون جهانی ما را بدهکار کرد و اگر پول نداشتیم حساب ما را منفی می دانست. مثلاً وقتی مسابقات جهانی ۲۰۱۸ پخش شد صداوسیما آن را از یک جایی گرفته بود و بدون خرید حق پخش آن را پخش کرده بود و فدراسیون جهانی ۱۵۰ هزار دلار به ما بدهکار بود. در مجموع نزدیک به یک میلیون دلار از این طریق به فدراسیون جهانی بدهکار هستیم.