درخشان: جنجال ها در خون لیگ برتری ها نهادینه شده است!/ ۵۰ نفر برای متخلف واسطه می شوند.


حمید درخشان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره تنش ها و حاشیه هایی که در بازی های دوستانه تیم های لیگ برتری به وجود آمده و حتی دو مربی در اردوی ترکیه با یکدیگر دعوا کرده اند، اظهار داشت: در این دیدار با یکدیگر صحبت می کنیم. تنش ها و این حواشی به ذهن می رسد. به خاطر سه امتیاز همه اخلاق و فرهنگ را زیر پا می گذاریم و هیچ توجهی به عرف فوتبال نداریم. احترام در فوتبال ما از بین رفته است.

وی افزود: این اتفاقات و جنجال ها در خون فوتبالدوستان در لیگ برتر نهادینه شده است و در مسابقات تدارکاتی نیز شاهد تداوم همین بی اخلاقی ها و بی انضباطی ها هستیم. ما تمام لذت و فلسفه فوتبال را فدای سه امتیاز می کنیم و لیگ ما در چنین شرایطی برگزار می شود. از طرفی کمیته انضباطی در جریان مسابقات سخت گیری لازم را نمی کند یا وقتی می خواهد فردی را تنبیه و جریمه کند ۵۰ نفر وارد عمل می شوند و فلانی را فرا می خوانند.

سرمربی اسبق پرسپولیس تصریح کرد: نتیجه چنین رفتاری را می توانیم در دیدارهای تدارکاتی ببینیم یا حتی خبر درگیری دو مربی در یک کشور خارجی را بشنویم. واقعا فرهنگ و اخلاق در فوتبال ما گم شده است. ما به ظاهر و احترام به بزرگترها توجه نمی کنیم، اگر اینها را از فوتبال بگیریم چیزی در فوتبال ما باقی نمی ماند.

درخشان گفت: همین عادات زشت در لیگ برتر در فوتبال ما ریشه دوانده و در بازی های تدارکاتی شاهد ادامه آن هستیم. ما باید معنای فوتبال حرفه ای را درک کنیم. در فوتبال حرفه ای باشگاه حق دارد مربی را در صورت نتیجه نگرفتن اخراج کند یا حتی اگر مربی نتیجه گرفت و موفق شد باز هم به هر دلیلی می خواهد سرمربی را عوض کند. مثلا اینکه بگوییم شخصیت شما را دوست نداریم، این حق طبیعی یک مدیرعامل یا یک باشگاه است. نمی توانیم بگوییم چرا فلان مربی به جای من به تیم خاصی رفت.

وی درباره شرایط این تیم برای حضور در فصل آینده گفت: پرسپولیس تیم خوبی دارد اما باید مشکلاتش را برطرف کند تا در طول مسابقات آسیب نبیند. پرسپولیس تیم خوبی است اما باید بهتر باشد و خلأهایی مانند نداشتن مهاجم خارجی را پر کند. نبود یک مهاجم یک نقطه ضعف است. شاید ۱۰ هفته دیگر این مسائل به چشم نیاید اما در بازی های حساسی مثل بازی با سپاهان یا استقلال بازیکنان باکیفیت و گران قیمت تفاوت ها را نشان خواهند داد. در بازی های دیگر با هوادار یا نفت آبادان چنین شرایطی پیش نمی آید اما اگر پرسپولیس می خواهد قهرمان شود باید نقاط ضعف زمین را برطرف کرد. بازیکن باید درست کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید