زندگی نزدیک به طبیعت سلامت ریه کودکان را تقویت می کند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از دارو Net، محققانی که قرار گرفتن کودکان در معرض فضای سبز را مطالعه کردند دریافتند کسانی که در ۱۰ سال اول زندگی خود در نزدیکی خانه‌های خود پوشش گیاهی داشتند نسبت به افرادی که در نزدیکی طبیعت زندگی نمی‌کردند در تست‌های عملکرد ریه عملکرد بهتری داشتند. .

«Devgo کی روش آلمیدارهبر تیم تحقیقاتی دانشگاه پورتو پرتغال می گوید: تحقیقات ما نشان می دهد که هر چه محیط اطراف سبزتر باشد، بهتر است.

برای این مطالعه، محققان عملکرد ریه تقریباً ۳۳۰۰ کودک پرتغالی را با استفاده از یک دستگاه اندازه گیری کردند گرفتن اندازه گیری حداکثر هوایی که یک فرد می تواند پس از عمیق ترین نفس ممکن بازدم کند گرفتن انجام داد: این آزمایش می تواند نشان دهد که ریه ها چقدر خوب کار می کنند و بیماری هایی مانند: آسم آن کمک می کند.

محققان همچنین از داده‌های ماهواره‌ای و نقشه‌ها برای اندازه‌گیری میزان پوشش گیاهی نزدیک خانه‌های کودکان، به عنوان مثال، فاصله تا نزدیک‌ترین پارک، باغ یا فضای سبز عمومی استفاده کردند. آنها داده ها را از بدو تولد و همچنین زمانی که کودکان ۴، ۷ و ۱۰ ساله بودند، بررسی کردند.

این مطالعه نشان داد کودکانی که محیط اطرافشان بین زمان تولد تا ۱۰ سالگی است امر آنها به دلیل جابجایی یا تغییر محله هایشان که سبزتر شده بود، عملکرد ریه بهتری داشتند.

کی‌روش افزود: «ما عواملی مانند فعالیت بدنی و آلودگی هوا را بررسی کردیم، اما ارتباط بین عملکرد ریه و نزدیک‌تر بودن به فضای سبز حتی پس از در نظر گرفتن این موارد باقی ماند. نزدیک بودن به طبیعت نیز ممکن است استرس را کاهش دهد که می تواند سلامت جسمی را بهبود بخشد ببخشیا ممکن است تاثیر مثبتی بر روی داشته باشد میکروبیوم بچه داشتن.”

این تیم تحقیقاتی همچنین زندگی را در کنار فضایی که به عنوان «فضای آبی» شناخته می شود، مانند رودخانه ها یا دریاها مورد مطالعه قرار دادند. آنها هیچ ارتباطی با سلامت ریه کودکان پیدا نکردند.

کیروش گفت: «حرکت به مناطق سبزتر ممکن است یکی از راهبردهای بهبود عملکرد ریه کودکان باشد.

محققان قصد دارند به بررسی نقش فضاهای سبز و آبی در سایر زمینه های سلامت کودکان ادامه دهند.