پرداخت وام به مردان مشروط – اقتصاد برتر


بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک ها اعلام کرد بر اساس قانون وظیفه عمومی، اعطای تسهیلات بانکی از جمله وام فرزندآوری به متقاضیان مرد منوط به استعلام وضعیت خدمت وظیفه عمومی است.

تهران – اختازبرتر – ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومبارتر به نقل از ایسنا، در بخشنامه بانک مرکزی آمده است: «در خصوص ابلاغ جزء (۲) بند الف تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱، موضوع پرداخت از تسهیلات قرض الحسنه کودک به استناد بند ب مفاد ماده ۱۰ قانون ابلاغ می شود. خدمت وظیفه عمومی مقرر می دارد: «دریافت هرگونه وام و کمک کشاورزی، صنعتی، دامپروری و مسکن از طریق بانک ها، وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی. وابسته به دولت و موسسات قانونی نیازمند ارائه مدرکی دال بر شمولیت خود در سازمان وظیفه عمومی است. همچنین بانک های عامل موظفند قبل از ارائه هرگونه تسهیلات بانکی از طریق وب سرویس تعاملی آن بانک با شبکه پیام الکترونیکی دولت (سباد) وضعیت نظام وظیفه عمومی متقاضیان مرد تسهیلات را استعلام کنند.

بر این اساس، تنها افراد ذکور که پاسخ استعلام وضعیت خدمات عمومی آنها در وب سرویس فوق «مجاز» باشد، امکان استفاده از تسهیلات بانکی از جمله تسهیلات وام کودکان و افرادی که پاسخ آنها به استعلام وضعیت خدمات عمومی آنها در وب سرویس مذکور “غیر مجاز” اعلام شده است، امکان استفاده از امکانات مذکور را نخواهند داشت.

پرداخت وام به مردان مشروط شد

بر اساس این گزارش، پدران فرزندان متولد ۰۱/۰۱/۱۴۰۰ به بعد و حداکثر تا ۲ سال پس از تاریخ تولد فرزند می توانند با ثبت نام در سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، نسبت به پرداخت تسهیلات وام قرض الحسنه فرزندآوری اقدام کنند. به پدر، برای هر فرزند یک بار. تولد ممکن است. مبلغ این تسهیلات برای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۴۰ میلیون تومان، فرزند سوم ۶۰ میلیون تومان، فرزند چهارم ۸۰ میلیون تومان و فرزند پنجم ۱۰۰ میلیون تومان است. مدت بازپرداخت هر یک از این تسهیلات به ترتیب ۳۶، ۴۸، ۶۰، ۷۲ و ۸۴ ماه است و با توجه به مدت تنفس ۶ ماهه تسهیلات قرض الحسنه فرزندان، اولین قسط ۶ ماه پس از تاریخ مهلت پرداخت می شود. قرارداد.

در این زمینه متقاضیان وام فرزند پس از ثبت نام در سامانه مربوطه باید مدارکی از قبیل اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه پدر و فرزند، اصل و کپی کارت ملی پدر، ۱۰- به همراه داشته باشند. کد پستی رقمی و آدرس کامل محل سکونت و کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافتی. از سامانه پس از تکمیل ثبت نام پس از ۱۲ روز کاری به شعبه مربوطه مراجعه و تشکیل پرونده دهید. البته با ابلاغ این بخشنامه بانک مرکزی، برای دریافت وام فرزند، علاوه بر مدارک اعلام شده، پدران باید وضعیت شمولیت خود را در نظام وظیفه استعلام کنند و در صورت اجازه می توانند این تسهیلات را دریافت کنند. .