تکلیف افزایش حقوق «مستمری بگیران تأمین اجتماعی» روز شنبه (۲۴ مرداد ۱۴۰۱) مشخص می شود.گزارش کردن شهرآرانیوزعلی دهقان کیا گفت: دولت تصمیم گیری در خصوص افزایش حقوق سایر رده های مستمری بگیران تامین اجتماعی را به هیات امنای سازمان واگذار کرد که در مرحله اول به طور رسمی نظر خود را به دولت اعلام کرده بود.

وی گفت: نمایندگانی از سه گروه کارگران، کارفرمایان و دولت در هیات امنا حضور دارند که نظر دو گروه روشن و موافق افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر رده های سازمان است. و امیدواریم نظر نمایندگان دولت هم مثبت باشد و در مجموع نظر کلی هیئت امنا برای نیروی انتظامی مثبت است.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران افزود: رئیس جمهور سه بار به معاون اول خود دستور داد تا با بازنشستگان جلساتی داشته باشد و نظر آنها را در خصوص مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان جلب کند اما پس از گذشت چندین ماه نتیجه ای حاصل نشد. . در نهایت رئیس مجلس با صدور نامه ای مصوبه دولت را لغو کرد و به دولت یک هفته فرصت داده شد تا حقوق بازنشستگان را مشخص و قانوناً این مصوبه را اجرا کند.

دهقان کیا با اشاره به اینکه در این مهلت یک هفته ای تکلیف اجرای مصوبه مشخص نشد و در نهایت دیروز هیات دولت اجرای آن را به هیات امنا تامین اجتماعی محول کرد، گفت: در حال حاضر بازنشستگان از نظر مشکلات زیادی دارند. شرایط اقتصادی و اعصاب و روان آنها به هم ریخته است، بنابراین وقت گذاشتن برای اجرای این مصوبه مناسب نیست و بهتر بود رئیس جمهور در همان ابتدا دستور اجرای آن را می داد وگرنه به جای تعویق چند ماهه، همزمان به تامین اجتماعی واگذار شده اند.

به گفته وی، نظر کانون ها و همچنین کانون عالی بازنشستگان این است که قانون به طور کامل اجرا شود. در گذشته رای مجلس را نداشتیم و ممکن بود این مصوبه به درستی اجرا نشود اما اکنون نظر مساعد مجلس را هم داریم و منتظر اجرای صحیح مرکز توسط سازمان تامین اجتماعی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ده میلیون بازنشسته و خانواده ششان منتظر اجرای صحیح قانون و افزایش ۳۸ درصدی حقوق شاشان هستند، گفت: وعده های داده شده در نظام جمهوری اسلامی باید عملی شود و مسئولان نسبت به آنها بی تفاوت نباشند. قول می دهد، بنابراین انتظار داریم اگر هیئت آمنا بخواهد مشکل بازنشستگان را حل کند و نسبت به اجرای قانون اقدام کند تا بهبودی در شرایط روحی و روانی بازنشستگان حاصل شود.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران تصریح کرد: امیدواریم رئیس جمهور برای آخرین بار دستور اکیدی به نمایندگان خود در هیئت امنا بدهد تا تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح به این صورت مشخص شود. هر چه زودتر و موضوع دیگر به درازا نخواهد کشید.

وی گفت: به احتمال زیاد شنبه هفته آینده ۲۴ مردادماه در جلسه هیات امنای تامین اجتماعی تکلیف افزایش حقوق مشخص و اعلام خواهد شد.

منبع: مهر


خبر ویژه بازنشستگان در لینک زیر:

instagram.com/bazneshasteh.news