هفت هزار لباس برای مراسم شیرخوارگان در یزد توزیع شد


یزد – ایرنا – دبیر اجرایی هیئت رزمندگان اسلام استان یزد گفت: هفت هزار دست لباس مبارک حضرت علی اصغر(ع) برای مراسم معنوی شیرخوارگان حسینی تهیه و بین خانواده های استان توزیع شد.

سید محمود حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بسته های فرهنگی شامل پوشش، روسری و سربند است که به صورت رایگان بین خانواده های دارای نوزاد توزیع شد.

وی ادامه داد: از اول محرم خانواده های شیرخوار به حسینیه آقا (هیئت رزمندگان اسلام در یزد) و سایر شهرستان های تابعه به مراکز هیئت رزمندگان مراجعه و بسته هایی دریافت کردند.

این مسئول گفت: در بیش از ۳۰۰ نقطه استان مراسم شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم (فردا) و این مراسم در شهر یزد در حسینیه آقا در خیابان الگینال برگزار می شود.

به گفته حسینی، مراسم شیرخوارگان حسینی در شهرستان یزد از ساعت هشت صبح و در مناطق دیگر بیشتر صبح و در برخی مناطق بر حسب ضرورت در عصر همان روز با اجرای برنامه های متنوع در فضایی معنوی آغاز می شود.

در این مراسم در قالب برنامه های متنوع خانواده های مومن فرزندان شیرخوار خود را در نقاط مختلف استان به مناسبت گرامیداشت شش ماهه حضرت امام حسین (ع) در دست می گیرند.

استان یزد یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.