اولین محصول مجهز به وای فای ۷ اینتل در سال ۲۰۲۴ به بازار خواهد آمد


اولین دستگاه Wi-Fi 7 از اینتل در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد. در حالی که اپل همچنان در حال کار بر روی Wi-Fi 6E در محصولات خود است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، گزارش های اخیر اینتل نشان می دهد که این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ از فناوری جدید وای فای ۷ در دستگاه های خود استفاده کند و از سوی دیگر اپل از فناوری Wi-Fi 6E در سری آیفون ۱۴ استفاده خواهد کرد. . Wi-Fi 7 که پس از Wi-Fi 6 ایجاد شد، می تواند دو برابر سرعت در باند ۶ گیگاهرتز ارائه دهد. به طوری که سرعت آن برابر با ۵.۸ گیگابیت بر ثانیه خواهد بود.

حال اینتل قصد دارد قبل از معرفی در سال ۲۰۲۴ از فناوری Wi-Fi 7 یا ۸۰۲.۱۱be در محصولات خود استفاده کند که احتمالا برای اولین بار این فناوری در لپ تاپ ها عرضه می شود. مک‌لاکین، معاون بخش راه‌حل‌های بی‌سیم اینتل، طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که این شرکت اکنون روی توسعه Wi-Fi 7 کار می‌کند تا بتواند گواهینامه Wi-Fi Union را دریافت کند. احتمالا در سال ۲۰۲۴ این فناوری در محصولات رایانه های شخصی مانند لپ تاپ ها عرضه خواهد شد. پس از آن تا سال ۲۰۲۵ این فناوری در بازارهای بزرگ نیز عرضه خواهد شد.

به گفته مک لوکین، این فناوری دارای مشخصات فنی مانند پهنای باند فرکانسی ۳۲۰ مگاهرتز و سرعت دو برابری وای فای خواهد بود. با در نظر گرفتن زمان باقی مانده تا عرضه فناوری، امکان افزایش سرعت پردازش وجود خواهد داشت. علاوه بر اینتل، شرکت های دیگری مانند کوالکام، برادکام و مدیاتک نیز به دنبال عرضه محصولاتی با استفاده از این فناوری هستند. از طرفی اپل هم اکنون به سمت وای فای ۶ ای رفته و قرار است از آن در آیفون ۱۴ نیز استفاده کند، همچنین امکان استفاده از وای فای ۶ ای در هدست واقعیت ترکیبی این شرکت وجود دارد. این هدست ها قرار است در سال های ۲۰۲۲، ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ عرضه شوند.