روایت معاون اول قوه قضائیه از وجود برخی بدعت ها در عزاداری ها


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه در جمع عزاداران حسینی زنجان با تسلیت ایام سوگواری به عموم شیعیان و ابلاغ سلام آیت اللهی رئیسی به مردم زنجان. زنجان است و سلام گرم من را به مردم زنجان برسانید.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت در زنجان و ارادت مردم به اباعبدالله الحسین (ع) گفت: زنجان را به حق پایتخت شور و شعور حسینی می نامند.

وی با اشاره به اینکه این حسین کیست که در زنگی ما چنین نقشی دارد و تاثیرگذار است، گفت: محرم ماه بسیار باشکوهی است و شما عزاداران حسینی ماه ها منتظر این ماه بودید و لباس مشکی برای خود آماده کرده اید. بچه ها، و همه شما منتظر هستید. وارد ماه محرم شدیم.

مصدق با بیان اینکه این ماه میهمان ویژه ای دارد و میزبانش شما عزاداران حسینی هستید، تصریح کرد: این حسین نه به خاطر این است که پدرش امیرالمومنین (ع) است و نه به خاطر اینکه مادرش فاطمه زهرا اطهر است و نه به خاطر این است که آن حضرت است. نوه پیامبر گرامی که منتظرش هستیم، اما ویژگی جدایی امام حسین(ع) از سایر ائمه و والدین را باید در سفر کربلا جستجو کرد.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه همه اسماء و صفات الهی در حسین(ع) فعلیت یافته است، گفت: هیچ پیامبری به مقام امام حسین(ع) نرسیده است.

وی تصریح کرد: اگر نتوانیم امام حسین (ع) را آنطور که باید بشناسیم، در زندگی روزمره خود دچار انحراف می شویم و به اهدافی که برای خدمت به امام حسین و دین خدا برسیم نمی رسیم.

مصدق با بیان اینکه امام حسین (ع) و هدفش را باید به درستی شناخت و اگر امام را درست بشناسیم در برنامه های زندگی ما تغییراتی ایجاد می شود، گفت: باید از مجالس عزاداری بهره ببریم اما نه سطحی و در صورت شناخت اهداف امام ظاهری است. اذیت نمی کنه.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه شناخت باید به گونه ای باشد که قدم به قدم با امام پیش برویم چرا که امام می تواند زندگی ما را تغییر دهد، تصریح کرد: اگر امام را درست بشناسیم این راه مسیر امام را تغییر می دهد. زندگی ما .

وی با بیان اینکه اگر درک ما از اباعبدالله سطحی باشد در زندگی دچار انحراف می شویم، اظهار داشت: کوفیان ۱۲ هزار نامه به امام نوشتند و گفتند ما پشتیبان شما هستیم اما بعد از چند روز مسلم را تنها گذاشتند جمعیت را تنها گذاشتند. همین جمعیت بود، چرا؟ چون راه امام را نمی دانستند و شناختشان از امام سطحی بود.

مصدق با بیان اینکه آنچه ما را به هدف می رساند، شناخت امام است، افزود: شناخت واقعی امام حسین (ع) چیزی است که انسان را در زندگی هدایت و کمک می کند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه آنچه امام حسین(ع) از سایر ائمه و آنیا سفر کربلا را جدا کرد و گفت: امام حسین علیه السلام در این سفر چه کرد که برکاتش هم به خود و هم به عزادارانش رسید.

وی با بیان اینکه امام جعفر صادق علیه السلام می فرمایند همه ما کشتی های نجات هستیم اما کشتی امام حسین علیه السلام متفاوت است، خطاب به عزاداران حسینی گفت: باید بدانیم که هدف امام حسین از ایجاد عاشورا احیاء است. دین خدا.

مصدق با بیان اینکه مجالس امام حسین (علیه السلام) باید به گونه ای برگزار شود که دین خدا زنده شود و به مجالس عزاداری مردم زنجان افتخار می کنم، ادامه داد: خدای نکرده بدعت در عزاداری ها نباشد. مجالس، زیرا گاهی مجالس به نام اباعبدالله برگزار می شود. گفته می شود اتاق فکر انگلیس و دشمن برای آنها برنامه ریزی می کنند.

معاون اول قوه قضاییه خطاب به جوانان با بیان اینکه خدا را شکر که در راه اهل بیت قدم می گذارید، گفت: گاهی نوحه می خوانند، وقتی به سینه می زنند می گویند ما رقاصان عباس هستیم، شما. اشتباه کردید، شما رقاصان عباسی هستید، عباس نمی خواهد رقصنده باشد. عباس می خواهد از حرم دفاع کند.

او گفت که داعشوقتی به حرم حضرت زینب(س) حمله کردند و خواستند حرم را خراب کنند، عباس مدافع حرم می خواهد و تو برو آنجا، گفت: من رقصنده عباس هستم، یعنی چه؟

مصدق با انتقاد از گل آرایی خودرو به نام حضرت قاسم (ع) گفت: جوانان عزیز مراقب باشید گمراه نشوید، منطقی است که در روز عاشورا عروسی برگزار شود.

معاون اول قوه قضائیه به عزاداری مردم زنجان اشاره کرد و با بیان اینکه هیئت های ریشه دار زیادی در این شهرستان حضور دارند، تصریح کرد: خدا را شکر که خداوند این نعمت را به شما داده که در این مسیر قدم بردارید.

پایان پیام/۲۳۰۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید