نقش مهم خط انتقال گاز رشت – چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان


به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی در بازدید از روند پیشرفت خط ۴۲ اینچ انتقال گاز رشت – چالوند گفت: این پروژه به مرحله بهره برداری اولیه نزدیک شده و در روزهای آینده به شرایط بسیار مطلوبی در منطقه خواهد رسید.” انتقال می رسد.

نقش مهم خط انتقال گاز رشت - چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان

وی به اهداف مهم بهره برداری از این خط اشاره کرد و افزود: ایستگاه اندازه گیری و صادرات گاز آستارا یکی از قدیمی ترین ایستگاه های کشور است که نقش بسزایی در مبادلات گاز و مبادلات ارزی ایفا می کند. همچنین خط ۴۲ اینچی رشت – چالوند علاوه بر پایداری گاز استان اردبیل و استان های همجوار در تبادل گاز با آذربایجان نقش تعیین کننده ای خواهد داشت.

مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: در سالی که مزین به شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی است، تحقق این مهم با همه تلاش ها به ویژه در پایداری، تداوم امر ضروری است. جریان گاز به منظور رشد و رونق تولید و بر این اساس ارتقاء باید برای نظام دانش بنیان و ایجاد اشتغال تلاش کرد.

وی در ادامه این بازدید ضمن تاکید بر لزوم به روز رسانی و نصب ایستگاه جدید اندازه گیری حجم گاز، از آخرین وضعیت تغییرات اساسی در توربین ها برای اطلاع از آمادگی انتقال گاز در نیمه دوم سال مطلع شد.

وی بیان کرد: دسترسی به اطلاعات دقیق و لحظه ای جریان گاز از نقطه شروع، انتقال و توزیع گاز به منظور کنترل، هماهنگی و تصمیم گیری صحیح ضروری است.

مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران در پایان بر لزوم همکاری و هماهنگی همه جانبه منطقه در زمینه انتقال و صادرات گاز با دیسپاچینگ شرکت ملی گاز تاکید کرد و بر افزایش بهره وری توسط شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد. تعمیرات به موقع و بهینه خطوط لوله و ایستگاه های منطقه.

فیروز خدایی مدیر عملیات انتقال گاز منطقه ۸ نیز گزارش مفصلی از فعالیت های انجام شده در این منطقه عملیاتی ارائه کرد و گفت: در سایه تعامل و مشارکت توانستیم به رسالت مهم خود که همان انتقال بهینه گاز طبیعی به مشتریان داخلی، صنایع، نیروگاه ها و صادرات. به نحو احسن عمل کن