سیر تاریخی توسعه خودروهای الکتریکی


خودروهای معمولی از سوخت های فسیلی مانند بنزین یا گازوئیل برای تامین انرژی موتور احتراق داخلی استفاده می کنند. این ماشینهنگام رانندگی با تولید صدا و گازهای خروجی باعث آلودگی هوا و صدا می شوند. خودروهای معمولی مقرون به صرفه نیستند و تنها حدود ۱۸ تا ۲۵ درصد از انرژی موجود در سوخت را برای حرکت خودرو در جاده مصرف می کنند. چنین خودروهایی بیش از یک قرن است که به تولید انبوه رسیده اند و زیرساخت های پشتیبانی قابل توجهی از جمله تاسیسات ساخت، تعمیر و سوخت گیری برای این خودروها ایجاد شده است.

اما همزمان با پیشرفت این خودروها، مدت هاست که فعالان عرصه خودرو ساخت و توسعه خودروهای برقی را در دستور کار قرار داده اند.

در ساخت این خودروها، دانشمندان سعی دارند با جایگزینی خودروهای برقی و در عین حال بازدهی بالا در صنعت، معایب خودروهای معمولی را از بین ببرند. حمل و نقل بسازید.

مطالعه پیشرفت یک فناوری اطلاعات زیادی در مورد دیدگاه ها، نقاط عطف و چالش های آن حوزه به ما می دهد. از این رو در این مقاله قصد داریم با ارائه پیشرفت تاریخی خودروهای برقی در قالب اینفوگرافیک، آشنایی کلی با روند توسعه این خودروها پیدا کنیم:

پیشرفت تاریخی خودروهای برقی

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟