وام ۵۰ میلیون تومانی خبرنگاران با سود ۱۸ درصد + جزئیاتبرای گزارش دادن شهرآرانیوزامید قالیباف در جمع خبرنگاران درباره جزئیات تخصیص وام ۵۰ میلیون تومانی اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه سه جانبه وزارت حریم خصوصی، بانک ها و تولیدکنندگان، وزارت ارشاد تصمیم گرفته اسامی خبرنگارانی که در مطبوعات این وزارتخانه فعالیت می کنند را اعلام کند. سیستم معاونت وزارت حریم خصوصی به طوری که می توانند در قالب این تفاهم نامه برای خرید لوازم خانگی ایرانی ۵۰ میلیون تومان وام از بانک ها دریافت کنند.

تاکید بر پرداخت وام با ضامن

به گفته وی سود این تسهیلات ۱۸ درصد است. البته تولیدکنندگان موظف به اعمال تخفیف ۵ درصدی برای خبرنگاران بودند. همچنین در این تفاهم نامه تاکید شده است که بانک ها این وام را تنها با یک ضامن پرداخت کنند.

قالیباف در پاسخ به سوالی مبنی بر پیچیدگی ثبت اطلاعات خبرنگاران در سامانه وزارت ارشاد گفت: این موضوع به معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد برمی گردد که باید ثبت نام خبرنگاران را تسهیل کند. سیستم. اصولاً وزارت حریم خصوصی آمادگی اجرای تفاهم نامه را دارد و فقط باید اسامی در اختیار این وزارتخانه قرار گیرد و سپس خبرنگارانی که نامشان در سامانه است می توانند برای دریافت وام به بانک مراجعه کنند.

سخنگوی وزارت امنیت همچنین گفت: در گام بعدی وام ۵۰ میلیون تومانی لوازم خانگی ایرانی به ۲۰۰ هزار زوج در قالب جهیزیه اعطا می شود و جزئیات این طرح به زودی اعلام می شود.

وی افزود: منابع اختصاص یافته به این طرح ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

منبع: ایسنا