یک زن و مرد ۳۵ و ۳۸ ساله بر اثر اصابت گلوله و چاقو کشته شدندمحمدجواد ابوعطا شهرآرانیوز – طی روزهای اخیر دو حادثه دلخراش قتل در مشهد رخ داد که در یکی از این موارد مردی ۳۸ ساله با چاقوی دیگری کشته شد و در مورد دیگر مرد جوانی در منزل مادری مشهدی حضور داشت. و او را با شلیک مستقیم مقابل چشمان فرزندانش کشت. .

قتل یک مادر ۳۵ ساله صبح دیروز در بلوار طبرسی شمالی رخ داد. با گزارش قتل به پلیس و حضور ماموران پلیس در محل، مشخص شد زن جوانی در محل سکونتش با شلیک گلوله فرد ناشناس کشته شده است. ماموران بلافاصله موضوع را به تیم جنایی بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ مشهد اطلاع دادند که با دریافت این گزارش بازپرس ویژه قتل مشهد به همراه تیم جنایی راهی محل حادثه شد.

شلیک به سینه

با حضور قاضی محمود عارفیراد در محل و بررسی جسد مشخص شد ضارب بدون مزاحمت وارد منزل شده که حاکی از آشنایی قاتل با این خانواده بود و سپس از فاصله نزدیک به زن جوان شلیک کرد. در همین حال یک گلوله به بازوی مقتول و دو گلوله دیگر به سینه مقتول اصابت کرده است. با وجود اعلام فوریت های پزشکی و حضور تکنسین های اورژانس در محل، این فرد کشته شد.

یکی از مواردی که از توجه بازپرس ویژه قتل دور نماند حضور فرزندان مقتول در محل بود که در ادامه مشخص شد ضارب پس از چشمان فرزندان ۱۵ و ۱۶ ساله مقتول دست به این جنایت زده است. وارد شدن به خانه

ضارب آشنا بود

با دستور قاضی ویژه قتل و تحقیقات کارشناسی، هویت ضارب که مردی جوان و از آشنایان این خانواده محسوب می شد، شناسایی شد. اقدامات لازم برای دستگیری متهمی که پس از ارتکاب جنایت از محل متواری شده بود، انجام شد. هنوز انگیزه مهاجم از ارتکاب این جنایت تلخ مشخص نشده است. جسد مقتول برای شناسایی علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی ارسال شد.

جنایت در کوچه سماورسازه

با اعلام مرگ مشکوک مردی در یکی از بیمارستان های مشهد، تیم جنایی بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ مشهد در محل حاضر شدند. بررسی های اولیه و بررسی های پزشکی نشان داد که این فرد بر اثر ضربات چاقو کشته شده است.
قاضی عارفی متوجه وجود آثار چاقو بر روی سر و سینه این فرد شد و به این ترتیب پرونده دیگری برای قتل در دستور کار مقام قضایی قرار گرفت.

تحقیقات میدانی نشان داد عابران پیاده جسد نیمه عمر این فرد را در خیابان رسالت (جاده سیمان)، کوچه سماورسازا پیدا کردند. تیم جنایی پس از حضور در محل حادثه و مشاهده محل کشف جسد، با توجه به خون ریخته شده روی زمین و همچنین وجود علائمی که حاکی از درگیری بود، به این نتیجه رسیدند که محل وقوع جنایت در این خیابان بود اقدامات لازم جهت مستندسازی انجام شد.

شناسایی متهم فراری

تحقیقات میدانی با ثبت اطلاعات شاهدان به منظور شناسایی مهاجم یا مهاجمان آغاز شد. تحقیقات تکمیلی پای یک متهم به پرونده باز شد و با شناسایی هویت این فرد و تایید نقش وی در این جنایت، تحقیقات برای دستگیری متهم آغاز شد.