سربازان انگلیسی باید برای جنگ با روسیه آماده باشند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «پل کارنی»; افسر ارشد و عالی رتبه ارتش انگلیس با انتشار مقاله ای از نیروهای نظامی کشورش خواست برای جنگ با روسیه آماده باشند.

این فرمانده نظامی ارتش انگلیس که در مجله ارتش نظر خود را بیان کرده است، در رابطه با آمادگی نیروهای نظامی انگلیس گفت: سربازان انگلیسی باید برای جنگ با روسیه آماده باشند و خانواده های خود را در جریان این موضوع قرار دهند.

توصیه این سرباز انگلیسی پس از آن صورت می گیرد که اخیرا رئیس ستاد کل جدید ارتش انگلیس گفته است که نیروهای این کشور باید بتوانند روسیه را در نبرد احتمالی آینده شکست دهند.

کارنی همچنین گفت که ارتش در حال شکل دادن خود برای مقابله با تهدید روسیه است و به خوبی مجهز است تا نقش خود را در جلوگیری از جنگ آینده در اروپا ایفا کند.

اما هشدار کارنی به معنای تغییر قریب الوقوع است سقوط این در مورد نقش بریتانیا در درگیری در اوکراین نیست، اما نشان می دهد که ارتش بریتانیا ارتش روسیه را به عنوان دشمن اصلی خود در هر نبرد آینده می بیند.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، بریتانیا ۲.۳ میلیارد پوند (۲.۷ میلیارد دلار) به عنوان کمک نظامی به اوکراین ارائه کرده است. نیروهای بریتانیایی در حال حاضر در حال آموزش نیروهای اوکراینی در لندن هستند و بنا بر گزارش ها، سازمان های اطلاعاتی این کشور اطلاعاتی را با همتایان اوکراینی خود به اشتراک می گذارند.

انگلیس یکی از اعضای ناتو است و در صورت وارد شدن به جنگ علنی با روسیه، ۲۹ کشور دیگر عضو این بلوک از جمله آمریکا موظف به ورود به این درگیری خواهند بود.