ایده جدید پاول دورف برای خرید و فروش نام کاربری محبوب در تلگرام


موسس تلگرام در ایده ای جدید از کاربران خواسته است تا مشابه روش قراردادهای هوشمند NFT، نام های کاربری محبوب در این شبکه اجتماعی را خریداری و بفروشند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، در حالی که ایده حراج نام های تجاری محبوب در تلگرام مطرح شده است، پاول دوروف توانست با موفقیت نام دامنه شبکه TON را در یک حراجی به فروش برساند. دورف می گوید با توجه به وجود هفتصد میلیون کاربر در این پیام رسان، حراج نام های کاربری محبوب می تواند عملکرد موفقی داشته باشد. به این ترتیب کاربران می توانند نام کاربری گروه ها را درست مانند قرارداد هوشمند NFT خریداری و بفروشند.

موسس تلگرام ایده خود را اول شهریور ماه در گروه تلگرام شخصی خود منتشر کرد. او اشاره کرد که پس از مزایده موفق TON برای نام های دامنه و کیف پول به این ایده رسید. به گفته دورف، از فناوری مشابهی در تلگرام می توان برای راه اندازی بازار جدیدی استفاده کرد که در آن آدرس های محبوب خرید و فروش می شوند. همچنین سایر عناصر اکوسیستم این پلتفرم مانند کانال ها، استیکرها و ایموجی ها نیز می توانند وارد این بازار شوند. زبان برنامه نویسی FunC در شبکه TON برای ماشین مجازی TON و داده های هوشمند خاص برای اجرا بر روی بلاک چین استفاده می شود. اگر این ایده عملی شود، احتمالاً از همان استاندارد استفاده خواهد شد.