ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به پایین ترین حد در ۳۵ سال اخیر سقوط کرد – تاپ اکونومی


ذخایر استراتژیک نفت آمریکا در حال حاضر ۴۵۳.۱ میلیون بشکه است که کمترین رکورد در ۳۵ سال گذشته است.

تهران – اختازبرتر – ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومیست به نقل از اویل پرایس، در ادامه برداشت های جزئی و متوالی، در هفته منتهی به ۲۸ مرداد ۸.۱ میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا خارج شد. دولت بایدن با هدف کاهش قیمت ها و تقویت تولید داخلی از طریق قرارداد با شرکت ها برای خرید قراردادهای آتی نفت با قیمت های ثابت، در ماه مارس موافقت کرد که روزانه یک میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک نفت به مدت شش ماه خارج شود. آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک نفت در واکنش به اختلالات عرضه در بازارهای جهانی نفت در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین و تحریم های گسترده غرب علیه روسیه انجام می شود. در برنامه نهایی، خروج ۱۸۰ میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک نفت برای جلوگیری از افزایش چشمگیر قیمت ها در بازار به دلیل کمبود عرضه برنامه ریزی شده است. روند خروج نفت از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا در پاییز به پایان می رسد.

علاوه بر کاهش ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به پایین ترین سطح از سال ۱۹۸۵، اداره اطلاعات انرژی آمریکا چهارشنبه گذشته اعلام کرد که ذخایر نفت بدون احتساب ذخایر استراتژیک ۷.۱ میلیون بشکه کاهش یافته است. ذخایر نفت آمریکا، بدون احتساب ذخایر استراتژیک، هفته گذشته به ۴۲۵ میلیون بشکه افزایش یافت که شش درصد کمتر از میانگین پنج ساله است.

بزرگترین فروش ذخایر استراتژیک نفت آمریکا در ۱۱ آگوست اعلام شد، زمانی که وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد که ۹ شرکت ۲۰ میلیون بشکه نفت خریداری خواهند کرد. موسسه تحقیقات انرژی پیش بینی کرد که ذخایر استراتژیک نفت آمریکا تا پایان اکتبر به ۳۵۸ میلیون بشکه در مقایسه با ۶۲۱ میلیون بشکه در سال گذشته به کمترین میزان در ۴۰ سال گذشته خواهد رسید.