تمدید گذرنامه و صدور کارت ویژه اربعین رایگان است (۱ شهریور ۱۴۰۱) + فیلمگزارش کردن شهرآرانیوزرئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گفت: زائران تا تمدید گذرنامه در استان ها به مرزها مراجعه نکنند زیرا فقط گذرنامه در مرزها بررسی می شود.

سردار علی ذوالقدری افزود: به ادارات گذرنامه استان ها اعلام کرده ایم که آماده ثبت درخواست گذرنامه ویژه اربعین و تمدید گذرنامه باشند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در حاشیه جلسه ستاد اربعین با اعلام این خبر گفت: پس از توافق با کشور عراق مقرر شد گذرنامه زائرانی که اعتبار آنها کمتر از شش ماه است و یا اعتبار آنها به پایان رسیده است مهر شود. در ادارات گذرنامه استان ها و شهرستان ها. تمدید شود

وی تصریح کرد: همچنین کارت های ویژه اربعین برای زائران فاقد گذرنامه در دفاتر پلیس +۱۰ صادر می شود و تا چند روز دیگر زمان مراجعه مردم به دفاتر پلیس +۱۰ را اعلام می کنیم.

سردار ذوالقدری با اشاره به اینکه زمان مراجعه مردم برای تمبر تمدید گذرنامه تا پایان هفته اعلام می شود، تاکید کرد: تمدید گذرنامه و صدور گذرنامه ویژه اربعین رایگان بوده و برای ارسال گذرنامه اربعین تنها هزینه ناچیزی دریافت می شود. پست الکترونیکی

وی گفت: با توجه به صدور گذرنامه ویژه اربعین، سرعت صدور گذرنامه برای زائران پیش از این ۳ برابر شده و در ۲۴ ساعت صادر می شود.

منبع: رادیو