فرماندار چگانی: از احقاق حقوق مردم قدمی برنمی داریم/ الگوی کشت با توجه به بی آبی باید تغییر کند.


به گزارش خبرگزاری فارس از چگانی، افشین بازگیر در حاشیه برنامه های هفته دولت در چگانی در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبی است تا دولتمردان با توصیه مقام معظم رهبری عملکرد خود را به مردم بیان کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی مشکلات شهرستان چگانی از ابتدا وجود داشته و حداقل امکانات در شهرستان وجود ندارد، ادامه داد: برخی از روستاها هنوز شبکه آبرسانی ندارند و این کمبودها طی سال های گذشته ایجاد شده است.

بازگیر با بیان اینکه بودجه شهرستان چگانی ۴۵ درصد رشد داشته است گفت: کارهایی مانند لایروبی رودخانه سراب دور که مطالبه مردم بود با همکاری و هماهنگی دستگاه ها انجام شد.

وی تصریح کرد: از مطالبات و انتقادات سازنده استقبال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان چگانی با وجود ارائه خدمات فراوان، اما این خدمات برای محرومیت زدایی مناسب نیست، ادامه داد: با ورود ایشان برنامه ریزی جامعی انجام شد که یکی از طرح ها در حوزه آب بود چرا که در این میدان آب بی برنامه و تخصیصی در استان وجود دارد و شهرستان چگانی مردم را با مشکل مواجه کرده است اما از حق شهرستان قدمی برنخواهیم داشت.

بازگیر با بیان اینکه کشاورزی شهرستان باید به سمت تغییر الگوی کشت و محصولات کم آب بر رود، تصریح کرد: در شورای اداری لرستان که با حضور دکتر قالیباف رئیس شورای اسلامی شهر برگزار شد، با توجه به اینکه شرایط چگانی، این شهرستان به عنوان پایلوت اجرای طرح های محرومیت زدایی، توانمندسازی و اشتغال روستایی انتخاب شد و با اجرای این طرح بخشی از مشکلات شهرستان مرتفع می شود.

فرماندار شهرستان چگانی با اشاره به اینکه چگانی نیازمند صنعتی شدن است و تلاش ما جذب سرمایه گذار به این شهرستان است، تصریح کرد: وظیفه هماهنگی دستگاه ها بر عهده فرماندار است اما تحقق این امر مستلزم همکاری و همراهی است. از مردم

وی با تاکید بر اینکه در گذشته قرار بود شهرک سنگی در شهرستان چگانی ایجاد شود، ادامه داد: زمین این شهرک متعلق به منابع طبیعی است و اگر اختلافی بین منابع طبیعی و مردم وجود داشته باشد باید به صورت قانونی حل شود اما زمینه زیرا ایجاد این شهر باید دستاورد مردم باشد.

بازگیر با تاکید بر ضرورت حمایت و بکارگیری نیروهای انقلابی شهرستان چگانی ادامه داد: سامانه ارتباطی در ارتباط با فرماندار چگانی آغاز به کار کرده و مردم می توانند مشکلات و مطالبات خود را از طریق شماره ۳۰۰۰۱۳۹۵ بیان کنند.

فرماندار چگانی با اشاره به برگزاری اولین یادواره ۳۳۸ شهید چگانی گفت: در گذشته یک تانکر آبرسانی به روستاهای چگانی را انجام می داد و با پیگیری های انجام شده در حال حاضر ۶ تانکر در حال آبرسانی به روستاهای چگانی هستند. روستاها اما در روزهای آینده ۱۳ پروژه آبرسانی با اعتبار ۴۴ میلیارد تومان در حال تامین است که امیدواریم این پروژه ها ظرف سه ماه به اتمام برسد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید