امیر عبداللهیان: در حال هماهنگی و برنامه ریزی برای حفظ آرامش و سلامت زائرین ایرانی در عراق هستیم


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پستی در اینستاگرام درباره حوادث و ناآرامی های روز دوشنبه عراق نوشت: از آغاز حوادث روز دوشنبه عراق، من و همکارانم تمام اتفاقات را با دقت دنبال کرده و به طور مداوم با طرفین در تماس هستیم. عراقی های مختلف تمام تلاش خود را برای برگزاری پرشور اربعین حسینی و حفظ سلامت زائران ایرانی به کار بسته اند.

وی به گفت و گوی تلفنی خود با محمدکاظم الصادق سفیر کشورمان در بغداد اشاره کرد و افزود: به وی این ماموریت را دادم که از تمام توان سفارت ها و کنسولگری های ما در عراق برای برخورد با زائران عزیز استفاده کند به خانواده هایی که عزیزانشان در عراق هستند اطمینان دهید. جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در حال هماهنگی و برنامه ریزی برای حفظ آرامش و سلامت زائرین ایرانی است.

وزیر امور خارجه گفت: امیدوارم اربعین امسال با شکوه تر از همیشه باشد و معنای وحدت حب الحسین(ع) را در بر گیرد.

امیر عبداللهیان در پست دیگری در اینستاگرام به تماس تلفنی با سفیر کشورمان در عراق و کنسول های ایران در کربلا و نجف و پیگیری آخرین وضعیت سلامت و ایمنی زائران ایرانی اشاره کرد.

لازم به ذکر است وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس های تلفنی ضمن تشکر از زحمات سفارت و کنسولگری های کشورمان در عراق بر پیگیری وضعیت تمامی زائران ایرانی در عراق تاکید کرد.

به گزارش فارس، در پی آغاز ناآرامی ها در عراق، سفارت ایران در بغداد از زائران ایرانی خواست از هرگونه سفر و تردد به بغداد، کاظمین و سامرا خودداری کنند و از سوی دیگر مرزهای زمینی ایران و عراق بسته شد. و پروازهای تهران به بغداد بسته شد. آن نیز متوقف شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید