بررسی مجلات دنیا در هفته گذشته (قسمت دوم) + عکس – قدس آنلاین | ایستگاه خبری


اقتصاددان

هفته نامه اکونومیست به بررسی آثار تحریم های غرب علیه روسیه از زمان آغاز جنگ در اوکراین پرداخته است. این نشریه معتقد است اگرچه آمریکا و متحدانش می‌دانستند که تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه نقش مؤثری در تعیین سرنوشت جنگ اوکراین دارد و قدرت لیبرال‌ها را در مقابل سایر گزینه‌های احتمالی آینده به‌ویژه چین می‌آزماید، اما تحریم‌ها علیه روسیه تاکنون آنطور که غربی‌ها می‌خواستند موفق نبوده است. در مقاله ای اکونومیست همچنین این امکان را بررسی می کند که آموزش مردم برای کنار آمدن با تنوع نژادی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد، با نگاهی به چگونگی تغییر چین در نحوه وام دادن به سایر کشورها و رقابت شدید بین دو مجموعه تلویزیونی بزرگ، خانه اژدها و ارباب حلقه ها.

مروری بر مجلات دنیا در هفته گذشته (قسمت دوم) + عکس

بررسی ملی

هفته نامه نشنال ریویو در ویژه نامه خود پیش از انتخابات میان دوره ای آمریکا برای تعیین نمایندگان کنگره و سنای این کشور به حزب جمهوری خواه پرداخته است. این مجله تصویری از یک فیل را که نماد حزب جمهوری خواه است بر روی جلد خود منتشر کرده و تیتر “حالا چه جمهوری خواهان؟” این موضوع این سوال را ایجاد می کند که با توجه به اینکه نامزدهای این حزب شانس زیادی برای پیروزی دارند، برنامه ها و سیاست های آتی نمایندگان جمهوری خواه در این دو مجلس برای آمریکا با این تفاوت که در مجموع با هر برنامه ای که دموکرات ها در سر دارند، هستند. جرات دارند درگیری داشته باشند، چه خواهد شد؟

مروری بر مجلات دنیا در هفته گذشته (قسمت دوم) + عکس

نیوزویک

نیوزویک در آخرین شماره خود به بررسی شخصیت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و بررسی نقش این ویژگی های شخصیتی در حوادث جنگ اوکراین پرداخته است. نیوزویک در پرونده خود با عنوان “چه اشتباهی پوتین داشت” معتقد است که گستاخی و قضاوت های نادرست پوتین منجر به به خطر افتادن ارتش خود شده است. این مجله همچنین در مصاحبه ای اختصاصی به سراغ شهباز شریف نخست وزیر جدید پاکستان رفته و در مورد چین و آمریکا با وی گفتگو کرده است.

مروری بر مجلات دنیا در هفته گذشته (قسمت دوم) + عکس

تماشاگر

هفته نامه اسپکتیتور در تازه ترین شماره خود در گفت و گوی جنجالی و اختصاصی با وزیر سابق خزانه داری انگلیس و یکی از گزینه های اصلی نخست وزیری آینده این کشور حقایق جدیدی از اوج کرونا را برای خوانندگان خود فاش کرده است. در این مصاحبه که نشریه انگلیسی نام «اسناد قرنطینه» را برای آن انتخاب کرده است، ریشی سوناک به تفصیل تصمیماتی را که سیاستمداران و مقامات انگلیسی از زمان اوج شیوع کرونا در این کشور اتخاذ کرده اند و با اشاره به «بزرگ خود» توضیح می دهد. اشتباهات در بسیاری از زمینه ها، اشتباهات خود را نیز اعلام می کند.

مروری بر مجلات دنیا در هفته گذشته (قسمت دوم) + عکس

بیدار شو

ویکلی ویک در آخرین شماره خود به بررسی احتمال از دست دادن کنترل سنا توسط جمهوری خواهان با وجود شانس فعلی اکثریت آنها می پردازد. این نشریه در گزارش خود برخی از نامزدهای این حزب را برای رفتن به کنگره و سنا دلقک خواند و تاکید کرد که برخی اقدامات و حواشی آنها می تواند شانس جمهوری خواهان را برای کنترل مجلس نمایندگان و مجلس نمایندگان به خطر بیندازد. سنا ویک همچنین در مقاله‌ای به تحلیل انگیزه‌های دونالد ترامپ و دلایل احتمالی برای حذف برخی اسناد دولتی فوق‌محرمانه و مخفی کردن آنها در خانه‌اش می‌پردازد.

مروری بر مجلات دنیا در هفته گذشته (قسمت دوم) + عکس

تهیه و تنظیم: امیرمحمد سلطان پور

* بازنشر مطالب واحد ترجمه به معنای تایید یا رد مطالب آن نیست و صرفا جهت اطلاع مخاطبان قدس آنلاین منتشر می شود.