ساخت بزرگترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور در مشهد آغاز شد – پایگاه خبری قدس آنلاینبه گزارش قدس آنلاین به نقل از آستان نیوز، مراسم ساخت این مرکز تخصصی با حضور ملک رحمتی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، اعضای هیئت مدیره بیمارستان رضوی و جمعی دیگر از مسئولان و پزشکان برگزار شد. صبح امروز در محل اجرای پروژه در محوطه بیمارستان رضوی. برگزار شد.
فاز اول این پروژه شامل ساختمانی دو طبقه با زیربنای ۳۰۰۰ مترمربع و استفاده از مدرن ترین امکانات و تجهیزات پزشکی روز دنیا خواهد بود که پیش بینی می شود تا ۱۵ ماه آینده به بهره برداری برسد.
این مرکز شامل بخش های بالینی، اجرایی، اتاق های عمل، جنین شناسی، نمونه برداری و … خواهد بود و علاوه بر زوج های کشورمان به متقاضیان غیرایرانی که در طول سال به مشهدالرضا سفر می کنند نیز خدمات ارائه می دهد.

توجه آستان قدس به دغدغه افزایش جمعیت در کشور
معاون امور اجرایی آستان قدس رضوی در ابتدای اجرای این طرح اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه های مدیریت محترم آستان قدس رضوی در چند سال اخیر رسیدگی به مقوله رشد جمعیت است. با استفاده از طرح‌های تشویقی به‌ویژه تجهیزات مرکزی که در آن، مشکل زوج‌هایی که علاقه‌مند به بچه‌دار شدن هستند اما به دلایل پزشکی نمی‌توانند این کار را انجام دهند، با جدیدترین روش‌های درمانی قابل حل است.
رحمتی افزود: متاسفانه تعداد زوج های دارای مشکل ناباروری قابل توجه است و برای رفع مشکلات آنها و کمک به افزایش نرخ رشد جمعیت باید به سمت درمان موثر این زوج ها با استفاده از آخرین دستاوردهای علم روز حرکت کرد. وی تصریح کرد: بنابراین درمان ناباروری موضوع بسیار مهمی است که با توجه به شرایط نگران کننده جمعیتی کشور باید مورد توجه مدیران این حوزه قرار گیرد.

تخصیص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار علاوه بر تامین تجهیزات
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: این سیاست توسط هیات مدیره بیمارستان رضوی پیگیری و اقدامات کارشناسی آن انجام شده است و امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگترین مرکز تخصصی درمان ناباروری هستیم. در شرق کشور رحمتی ادامه داد: ساختمان این مرکز با حدود ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته می شود و بخشی از تجهیزات این مرکز توسط بیمارستان رضوی و بخشی نیز از طریق واردات تجهیزات پیشرفته انجام می شود. وی بیان کرد: بزرگترین وظیفه ما در گروه سلامت بنیاد بهره وری اوقاف آستان قدس رضوی استفاده از دانش روز و تجهیزات دانش بنیان برای کمک به درمان موثر زوج های نابارور علاقمند به فرزندآوری است و با توجه به پیشرفت علم پزشکی ما می توانیم به آنها کمک کنیم. و این کار در افزایش نرخ رشد جمعیت نیز موثر خواهد بود. رحمتی همچنین گفت: این مرکز تخصصی با تمرکز بر رفع این مشکل و استفاده از کادر پزشکی متخصص، ماهر و توانمند بسیاری از مشکلات و موانع فرزندآوری را برطرف خواهد کرد.

ایجاد مجتمع های تخصصی در بیمارستان رضوی
معاون تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: بیمارستان فوق تخصصی ۳۵۰ تختخوابی رضوی در بخش های مختلف به مجاوران و زائران امام رضا علیه السلام خدمات رسانی می کند و توجه به ایجاد مجتمع های تخصصی از جمله کلینیک تخصصی دندانپزشکی “غدیر” یکی از سیاست های کاربردی و حرفه ای است. و این بیمارستان ارزشمند است. وی ادامه داد: این مجموعه های تخصصی بیمارستان رضوی می توانند به صورت تخصصی تر، تخصصی تر و سریعتر به درمان بیماری ها بپردازند و به نظر می رسد با توجه به نیاز بیماران کشورهای همسایه به ویژه زائران غیرایرانی امام رضا علیه السلام به این امر خدمات پزشکی پیشرفته در بیمارستان رضوی، از خدمات مرکز درمان ناباروری نیز با استقبال خوبی مواجه خواهد شد.
رحمتی بیان کرد: در برنامه سه ساله بیمارستان رضوی راه اندازی چند مجتمع تخصصی درمان سرطان و درمان ناباروری در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم اولین مجتمع تحت عنوان مرکز تخصصی درمان ناباروری در این مرکز افتتاح شود. زمان تعیین شده

لزوم انجام این پروژه
دکتر فریدون نوحی رئیس هیئت مدیره بیمارستان رضوی نیز احداث مرکز تخصصی درمان ناباروری را یکی از بزرگترین اقدامات با توجه به شرایط کنونی کشور دانست و اظهار داشت: این مرکز خدمات بسیار ارزنده ای را به مردم ارائه خواهد کرد. زوج های نابارور در راستای اجرای سیاست جمعیتی جوانان کشور. زندگی زناشویی آنها را پایدار و پایدار خواهد کرد.
همچنین دکتر محسن مصور، مدیرعامل بیمارستان رضوی گفت: این مرکز درمان ناباروری مانند یک مجموعه بیمارستانی کوچک در زمینه مسائل خانوادگی است که درمان ناباروری از مهمترین خدمات آن است.

وی با اشاره به اینکه ساختمان این مرکز در فضایی مستقل از ساختمان های فاز یک و دو بیمارستان رضوی در حال ساخت است، افزود: با تکمیل این پروژه تمامی خدمات فعلی حوزه خانواده بیمارستان رضوی انجام می شود. از جمله خدمات کلینیک مربوطه به این مرکز تخصصی منتقل خواهد شد. تبدیل شد.